Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: AZS PWSZ zamiast Szczytu

Piątek, 19 lipca 2013, 14:09
Aktualizacja: 14:09
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: AZS PWSZ zamiast Szczytu
Fot. red
Od dłuższego czasu planowana zmiana nazwy żeńskiej sekcji piłki nożnej doszła w końcu do skutku. 17 lipca przyszło oficjalne potwierdzenie od władz PZPN–u, które zatwierdziły fakt zmiany SP Szczyt Boguszów– Gorce na AZS PWSZ Wałbrzych.

Nie jest to jednak koniec kobiecej piłki nożnej w Boguszowie- Gorcach. Wręcz przeciwnie - w związku z olbrzymim zainteresowaniem futbolem w Boguszowie-Gorcach, utworzona zostanie kolejna sekcja młodziczek, oparta na zawodniczkach z podstawówek, która rywalizować będzie z chłopcami w rozgrywkach klasy terenowej młodzika. Drugą drużynę stanowić będą juniorki młodsze - czyli dziewczęta w wieku gimnazjalnym. Tak więc powyższa zmiana nazwy klubu dotyczy dziewcząt w wieku licealnym i starszych.

Głównym powodem zmiany nazwy była możliwość stworzenia w pełni profesjonalnych warunków do uprawiania piłki nożnej dla dziewcząt w naszym rejonie. Nowa drużyna, oparta głównie na zawodniczkach Szczytu, wzmocniona obecnymi studentkami PWSZ Wałbrzych oraz dziewczętami, które zechcą studiować i jednocześnie grać dla uczelni, ma wielkie szanse w poważny sposób zaistnieć w kobiecej piłce nożnej w Polsce. Oczywiście spróbować swych sił mogą w nowym klubie nie tylko studentki, ale wszystkie chętne dziewczyny, które kochają piłkę nożną i chcą w nią grać. Uczelnia zapewnia ku temu doskonałe warunki: w pełni profesjonalny sprzęt sportowy, opiekę trenerską i medyczną, uczestnictwo w rozgrywkach II ligi kobiet oraz w meczach pucharowych, dla studentek spoza Wałbrzycha możliwość zakwaterowania w akademiku, stypendium sportowe dla studentek, wyjazdy na obozy sportowe.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group