Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Badania przesiewowe w kierunku skolioz dla dzieci

Niedziela, 12 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:28
Autor: red.
Wałbrzych: Badania przesiewowe w kierunku skolioz dla dzieci
Fot. red.
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbyła się bezpłatna akcja profilaktyczna – badania przesiewowe w kierunku skolioz dla dzieci. Akcja zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka Wałbrzychu i Specjalistyczny Szpital dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu odbyła się pod hasłem „Zbadaj swoje dziecko – to takie proste mieć plecy proste”. Patronat nad akcją objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Podczas akcji ponad setka dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat została przebadana w kierunku wad postawy takich jak między innymi skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, czy wady stóp. Badania prowadzili wykwalifikowani lekarze ortopedzi rehabilitanci. W przypadku stwierdzenia wad postawy dzieci od razu otrzymywały skierowania na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne do ognisk gimnastyki korekcyjnej, prowadzonych przez Publiczne Gimnazjum nr 6 im. J. Korczaka na terenie Wałbrzycha. Dodatkowo na miejscu można było zakupić wkładki ortopedyczne, lub specjalne obuwie korekcyjne, w wyborze którego pomagali terapeuci.

- To już kolejna, trzecia akcja badań przesiewowych w kierunku skolioz u dzieci. W każdej udało nam się przebadać przeszło setkę dzieci. Z tego u większości stwierdziliśmy wady postawy. Każde dziecko u którego zostanie stwierdzona wada postawy otrzymuje skierowanie do ogniska gimnastyki korekcyjnej. Obecnie mamy siedem takich ognisk a co roku powstają na terenie Wałbrzycha nowe ze względu na to, że po każdym badaniu ilość dzieci nam wzrasta. Zajęcia w ogniskach prowadzone są przez fizjoterapeutów. Jest to pełna rehabilitacja, trzy razy w tygodniu. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, finansowane przez Gminę Wałbrzych. Każde dziecko zamieszkałe na terenie Wałbrzycha może być objęte bezpłatną opieką rehabilitacyjną. Ogniska zlokalizowane są na terenie całego miasta, żeby dojście dziecka czy dojazd był jak najkrótszy, w zasięgu miejsca zamieszkania - powiedziała Ewa Gratzke - Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group