Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3486
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Bądź dla siebie najważniejsza” już w czwartek

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 października 2011, 20:33
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2011, 12:12
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
Każdego roku październik jest tradycyjnie miesiącem poświęconym profilaktyce raka piersi.

W Wałbrzychu po raz trzeci organizowana jest akcja pod nazwą "Bądź dla siebie najważniejsza". Jednakże w tym roku nie w formie marszu ale spotkania towarzyskiego, poświęconego temu zagadnieniu.
Spotkanie Kobiet, tak wałbrzyszanek, jak i pań zaproszonych z okolicznych gmin, odbędzie się w Hotelu Maria (pałacyk) w Wałbrzychu przy ulicy Wrocławskiej, w dniu 13 października 2011 roku, o godzinie 18-tej.
Program podzielony będzie na kilka części. Będą wykłady, prezentacje multimedialne, warsztaty, wśród uczestniczek zostaną rozlosowane nagrody.

Doświadczeni lekarze, miedzy innymi, dr Anna Sokołowska, dr Jolanta Mnich czy dr Ewa Kwaśny przedstawią współczesne metody profilaktyki i leczenia raka piersi. Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów podczas spotkania będzie można zapisywać się na bezpłatne badania mammograficzne, które zostaną wykonane w pracowni mammograficznej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego.

Akcja skierowana jest także do pań w wieku 40-50 lat. Jest to grupa wiekowa, której nie obejmuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, dotyczący pań w wieku 50-69 lat. Do 40 roku życia zalecane jest badanie USG.

Dodatkowo przed częścią oficjalną Panie głuchonieme i niedosłyszące oraz niewidome i słabo widzące Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia PRO FEMINA zaprasza na szkolenie dotyczące profilaktyki raka piersi i techniki samobadania piersi.

Przewidziane są warsztaty z wykorzystaniem silikonowych modeli piersi z różnymi zmianami podobnymi do chorobowych.

W celu zapewnienia odpowiedniej ilości fantomów i pomagających edukatorek prosimy o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie między godziną 10-13 tel. 74/849 21 50 lub drogą elektroniczną na adres ewakwa@op.pl.

Na koniec wystąpi zespół muzyczny sympatycznej i utalentowanej młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych z Wałbrzycha.

Akcję organizowana jest już po raz trzeci, ponieważ chodzi o to, aby profilaktyka i regularne badania były rzeczą oczywistą. Kobiety często zapominają o sobie, stawiając na pierwszym miejscu inne sprawy. Tymczasem dbanie o własne zdrowie jest równie ważne jak dbanie o zdrowie dzieci. Kobiety powinny o tym pamiętać, a wszyscy członkowie rodziny powinni przypominać sobie o ważnych badaniach, o konieczności dbania o zdrowie.

W wielu przypadkach rakowi piersi można zapobiec ale trzeba go wcześnie wykryć, wtedy kiedy jeszcze nie ma widocznych symptomów choroby. Aż w 98% zmian rozpoznanych w pierwszej fazie da się wyleczyć. Niestety w Polsce tylko kilkanaście procent przypadków raka piersi wykrywanych jest na samym początku. Ciągle brak jest świadomości, nawyku samobadania i poddawania się badaniom specjalistycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group