Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6369
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bartłomiej Kwiatek znów na podium Mistrzostw Świata

Piątek, 16 września 2016, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: PAW
Za nami drugie Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Powożeniu. Jak w roku ubiegłym organizatorem był Ośrodek przy zabytkowym Stadzie Ogierów w Mezohegyes na Węgrzech.

W tegorocznej edycji udział wzięły 4 polskie konie, dwoma z tej stawki powoził Bartłomiej Kwiatek. Ekipa przejechała 1000km, aby dotrzeć na miejsce zawodów, tuż przy granicy z Rumunią, a po ubiegłorocznych sukcesach, apetyt na medale Mistrzostw Świata był wcale nie mniejszy. Kwiatek zaprezentował dwa konie rasy śląskiej ze Stada Ogierów w Książu.

W kategorii 5 – latków, gdzie do rywalizacji stawiły się wszystkie zakwalifikowane konie – 10 – mogliśmy oglądać Bartłomieja Kwiatka i klacz Rebelia (hod. SO Książ, wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki) . Kategoria 7-latków – najliczniejsza pod względem zakwalifikowanych koni na świecie – 59 - liczyła stawkę 12 najlepszych, w tym Bartłomieja Kwiatka i ogiera Bazyli (hod. SO Książ, wł. Grzegorz Świątek) – ubiegłorocznego Mistrza Świata koni 6-letnich.

Obydwa konie przeszły ostateczną selekcję w postaci kwalifikacji – zagrywając się do ścisłego finału, gdzie podziwialiśmy najlepsze młode konie na świecie. Wspaniałe występy zaowocowały kolejnym historycznym sukcesem zawodnika SLKS Książ – dwoma medalami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.

Młoda 5-letnia klacz Rebelia zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Świata zdobywając bardzo dobre oceny m.in. za stęp czy przydatność do zaprzęgu i perspektywę.

Kategoria 7- latków okazała się nie mniej szczęśliwa. Bazyli pod lejcą Bartłomieja Kwiatka został II Vice Mistrzem Świata. Koń otrzymał wysoką notę za stęp, przydatność do zaprzęgu oraz poziom wyszkolenia.

Wspaniałe sukcesy polskich koni śląskich, wyhodowanych w SO Książ - powtórzone drugi rok z rzędu – obok największych hodowli świata takich jak: niemiecka, holenderska czy węgierska są wyjątkowym wydarzeniem, które pieczętuje kierunek nadany hodowli koni śląskich oraz współpracy z jednym z najlepszych zawodników na świecie – Bartłomiejem Kwiatkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group