Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 2551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Basen zamiast stadionu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 marca 2020, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2020, 9:04
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Od kilku lat Centrum Sportowo–Rekreacyjne Aqua Zdrój w Wałbrzychu jest miejscem, w którym mieszkańcy miasta i okolic spędzają czas wolny korzystając z jego uroków. Biorą udział w organizowanych na jego terenie imprezach. Wałbrzyskie Aqua Zdrój zamierza wykorzystać zaistniałą tendencję, zmniejszając koszty pobytu oraz poszerzając swoją ofertę.

Prezydent Roman Szełemej oraz prezes spółki Piotr Rachwalski przedstawili plan na najbliższy okres, w którym na terenie Aqua Zdroju będzie sporo nowych rzeczy. Spotkamy się też z pewnymi zmianami.
- Na ten moment Aqua Zdrój zamierza inwestować w większą liczbę wydarzeń kulturalnych. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni koncertem ATB. Pokazał nam, jak wielki potencjał posiada to miejsce. W związku z tym zamierzamy dostosować się do potrzeb większości ludności – przedstawia swój punkt widzenia prezydent Szełemej.

W najbliższym czasie zobaczymy jednak wachlarz wielu imprez o charakterze sportowym. Jednym z ciekawszych wydarzeń będzie Gala Sztuk Walk Contender Fight Night V. Odbędą się też zawody w świecie E-Sportu, jak również Bieg Niepodległości. Nie zabraknie także Toyota Półmaraton Wałbrzych, Mistrzostw Deichmanna oraz Grand Prix w tenisie stołowym.

Obiekt czekają kolejne modernizacje. Na początku wymienione zostanie oświetlenie hali sportowej. Planowany jest montaż nowoczesnego i oszczędnego systemu oświetlenia LED. Poprawiony zostanie monitoring. Modernizacji poddany zostanie również basen i sala fitness z siłownią.
- W celu poprawy komunikacji i bezpieczeństwa planujemy zamontować specjalne furtki w szklanych bandach na głównej hali. Pozwoli to na bezpośrednie zejście z trybun na parkiet – tłumaczy Piotr Rachwalski.

Poprawa czy też modernizacja dotknie również inne obiekty, którymi zarządza Aqua Zdrój. Nową wykładzinę otrzyma znajdujący się na Piaskowej Górze Skatepark. Drobne prace remontowe zobaczymy również w Hali Lekkoatletycznej przy ulicy Chopina na Nowym Mieście.

Jednak chyba najważniejsza informacja dotyczy budowy basenu. Wkrótce zniknie stadion przy ul. Ratuszowej, a w jego miejsce powstanie letni park wodny, czyli dwa baseny z infrastrukturą. Stadion na Nowym Mieście przejmie tymczasem wszystkie zadania związane z piłką nożną.
- To perspektywa 2 lat, bo obecnie dopinane jest finansowanie tych inwestycji. Planujemy odbudowę stadionu na Nowym Mieście. To miejsce tradycyjnie jest związane z wałbrzyską piłką - mówi prezes spółki Aqua-Zdrój Piotr Rachwalski.

Stadion na ulicy Ratuszowej nie spełnia już wielu wymogów, a dostosowanie go do standardów europejskich kosztowałoby miliony złotych i stąd decyzja o jego likwidacji. Tymczasem na stadionie na Nowym Mieście jeszcze w tym roku ma zostać odnowiony budynek gospodarczo-magazynowy i wyburzony zostanie stary betonowy płot od ul. Chopina. W dalszej kolejności przewidziano remont schodów i ciągów komunikacyjnych, a także rozbiórkę starej trybuny.

Twoja reakcja na artykuł?

41
51%
Cieszy
2
3%
Hahaha
6
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
10%
Złości
23
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz

~siostra Basen 6-03-2020 9:44
Śliczny jest ten nasz Pan Prezydent.
~szachjolka 6-03-2020 10:09
Błędem było nie wybudowanie basenu zewnętrznego na terenie Aqua Zdroju !
~Andy 6-03-2020 10:17
A msza papieska będzie teraz w basenie. Fajnie już już biorę ręcznik i idę.
~Moherowy Pisior 6-03-2020 17:48
do: ~Andy (10:17)
Mylisz się. Od mszy jest stadion. W basenie będzie woda święcona - będą chrzcić darczyńców.
~benkmen 11-03-2020 18:55
do: ~Moherowy Pisior (17:48)
A Jehowici- swoich i.. jeszcze zrobią gratis przeróżne prace porządkowe.
~Wałbrzysiak 6-03-2020 10:51
Co to za relacja? Było wyraźnie powiedziane na spotkaniu, że stadion na Nowym Mieście ma mieć marne 1000 miejsc(!), z możliwością rozbudowy do 2500. To jednoznacznie pokazuje, że prezydent Shalomai nie liczy się z pieniędzmi podatników. Wydawanie kilkunastu milionów złotych dla kilkuset kibiców to dowód, że nie jest to dobry przywódca. Wokół jest mnóstwo "orlików" wybudowanych za PO, które teraz świecą pustkami. Pieniądze, zamiast na "stadion", należy wydać na remont wyjątkowego budynku GDK z którym obecna władza nic nie robi od 10 lat. Budynek rozpada się z każdym dniem, a mógłby się stać sudeckim centrum kultury, podobnym do wrocławskiego NFM (siedzibą filharmonii, funkcją teatralno-operowo-kinowo-konfenercyjną). Jeśli my, wałbrzyszanie, pozwolimy na stadion na 1000 widzów, to Wałbrzych będzie większym pośmiewiskiem niż Wąchock. Jak się chce zmieniać obraz miasta, to należy patrzeć dalej niż na stadion wielkości główki od szpilki czy skwer imienia katastroficznej niekompetencji.
~Plastikowy rozum 6-03-2020 14:06
do: ~Wałbrzysiak (10:51)
Z dawnym GDK nic nie zrobią, zwłaszcza czegoś na dużą skalę. A to dlatego, że klientela odpłynęłaby lawinowo z Aqua zdroju jak woda z lada moment przeciekającej niecki w basenie.
~GDK 6-03-2020 15:31
do: ~Wałbrzysiak (10:51)
Żeby powstało centrum w GDKu to potrzeba klientów, a kto w Wałbrzychu chodzi do teatru i filharmonii ? to co jest to wystarczy. Poza tym GDK nie stoi pusty od 10 lat tylko od 20 lat i tam tylko stoi fasada bo tyłu już nie ma. Więc proszę cię nie rób z siebie pustaka.
~Wałbrzysiak 6-03-2020 20:41
do: ~GDK (15:31)
Widać, że jesteś daleko od kultury - tej osobistej także. :-) Do dobrego miejsca z ciekawą ofertą ludzie przyjeżdżają 300-400 km. Ludzie z pieniędzmi, więc nocleg w hotelu i posiłki lokalnej kuchni nie stanowią żadnego problemu, i na stanowiskach, więc jest lokalna możliwość zawarcia ciekawych kontaktów. Do tego dochodzi obycie towarzyskie, jak widać bardzo w Wałbrzychu potrzebne. Ale do tego trzeba podejść mądrze i długofalowo - i to też, jak widać, jest w Wałbrzychu bardzo potrzebne.
~GDK 6-03-2020 23:02
do: ~Wałbrzysiak (20:41)
To samo mogą zrobić na Hali w Aqua Zdroju i hala jest większa, pomieści więcej ludzi, dostaną fundusze to zrobią ci GDK.
~g 7-03-2020 11:57
do: ~GDK (15:31)
Ja
~Kulą w płot 6-03-2020 10:57
Nie ma mowy o stadionie przy ul. Kusocińskiego z którego korzystają okoliczne szkoły.
~Szełemej musi odejść 6-03-2020 11:06
Gdyby " zielone ludziki" z Niemiec poczekały kilka lat po wojnie mielibyśmy dzisiaj w składzie drużyny Niederschlesien Koehler co najmniej dwóch Lewandowskich i stadion na 100 tysięcy . A tak mamy niezdarnego pożyczkobiorcę na lichwiarskie oprocentowanie prezydenta z krótką kołdrą.
~GDK 6-03-2020 15:34
do: ~Szełemej musi odejść (11:06)
Mieliśmy też wspaniałego PiSowca Sosińskiego i Bartolika, pierwszy od sportu a drugi od domów, co w Wałbrzychu nie zrobili nic, a kasy miasto nie miało.
~Szełemej musi odejść 6-03-2020 17:19
do: ~GDK (15:34)
Mieliśmy Kruczkowskiego i Bartolika co przenieśli stadion z łąki , aby powstał Auchan na " szklane " klepisko za pół miliona na Blankowej . Zawsze wietrzę w tym temacie rozrzutność . Oczywiście nie za swoje a za społeczne fundusze.
~ 6-03-2020 23:06
do: ~Szełemej musi odejść (17:19)
Byli wszyscy i nikt porządku z niczym nie zrobił, nawet ci z PiSu Bartolik i Sosiński, miasto po nich wszystkich było w opłakanym stanie. tak rządzili tym miastem.
~fan 6-03-2020 11:24
nie jestem kibicem ale nie niszczy sie stadionów ktore maja swoje historie np Wałbrzyskie derby czy mecze w pucharach a basen jest duzo miejcs do budowania chodzi by statre miejce na Nowym Mieście po dawnym basenie i obok kameralny sdadion do gry naszych zespołów
~Wałbrzysiak 6-03-2020 11:56
do: ~fan (11:24)
Stadion "kameralny" to minimum 10000 miejsc. To, co oferuje magistrat, to boisko z dużym... długiem.
~oh 6-03-2020 14:20
do: ~Wałbrzysiak (11:56)
Nie chcę nikogo tu bronić ale ile kibiców chodziło w ostatnich 2-3 latach na mecze KP Górnik Wałbrzych?
~HAZAEL 6-03-2020 11:53
Kibice FC Kurnik Wałbrzych będą teraz mogli skakać na główkę na swoim stadionie. HAHAHAHAHA.... Trzeba tylko wypuścić wodę w basenie, beton dla ich pisiackich pustych łbów będzie idealny!
~ 6-03-2020 11:55
szkoda tego stadion - kawał dobrej historii piłki noznej Wałbrzycha i miejsce z dobrą energia. Wspólczuje mieszkańcom jak jeszcze tam basen otwarty zrobia
~;-p 6-03-2020 12:20
YES, YES, YES! Thorez do zaorania, w Wałbrzychu zostanie tylko Górnik! Większej radości mieszkańcom miasta NASZ UKOCHANY PAN PREZYDENT zrobić nie mógł! 100 lat, 100 lat, niech rządzi, rządzi nam! Marzenie wszystkich prawdziwych, biało-niebieskich fanatyków, przekazywane od kilkudziesięciu lat z ojców na dzieci, właśnie się spełnia. TYLKO GÓRNIK, NASZ KS! Jedno miasto, jeden klub! W Wałbrzychu tylko GÓRNIK, a lekkoobyczajną z Białego Kamienia czas wykreślić z naszego życia i z historii naszego miasta! Thorezianki nie ma, nie będzie i nigdy nie było! Jej koniec właśnie się dopełnia, zniknie na zawsze i to jest największe szczęście dla Wałbrzycha i jego mieszkańców! BRAWO PREZYDENT! :D
~Thorez 6-03-2020 20:19
do: ~;-p (12:20)
Widzisz, Romek, coś narobił z tym swoim przydupasem z AqZ ? Będziesz remontować stadion takim pajacom, jak ten wyżej komentujący? Nie wstyd Ci? Czym Cię zastraszyli, że wyburzasz kolebkę Zagłębia, a rzeźbisz w gównie na Nowym Mieście? Rozumiem, że masz wszystko w dupie, bo to Twoja ostatnia kadencja, ale Ty plujesz w twarz tym wszystkim, którzy na Ratuszowej zdobywali trzecie miejsce w ekstraklasie i grali w pucharach. Robisz wielką kupę na grobie Mariana Szeji, złotego olimpijczyka, którego gwiazdy nawet nie ma w alei przy AqZ. Remontujesz drogi, żeby prędzej można było opuścić to smutne, jak pizda, miasto. I jeszcze ten obelisk smoleński, na przekór mieszkańcom. Co się z Tobą stało, Prezydencie?
~Maxx 6-03-2020 12:52
"Stadion na ulicy Ratuszowej nie spełnia już wielu wymogów, a dostosowanie go do standardów europejskich kosztowałoby miliony złotych i stąd decyzja o jego likwidacji." Jakich wymogów nie spełnia?? Nie dawno najlepszy team grał w 4 lidze i stadion spełniał wymogi, Teraz z tego co mi wiadomo najlepszy Wałbrzyski zespół gra w A klasie czyli 2 ligi niżej i nie spełnia wymogów A-Klasy!!? WAŁBRZYSKA A KLASA LIGA NA EUROPEJSKIM POZIOMIE!!! Roman dokańcza niszczenie Wałbrzyskiej piłki, najpierw team, teraz stadion z tradycjami gdzie wałbrzyszanie odnosili sukcesy. Nie wieże w obudowę i powodzenie zbiórki dla stadionu na nowym mieście. "Po co Wam stadion dla kopaczy z ... ligi" No chyba, że będziemy mieli drużynę, jak to napisano, na europejskim poziomie
~AntyCar 6-03-2020 14:36
do: ~Maxx (12:52)
Ba, przecież jeszcze 5 lat temu Górnik grał na tym stadionie w II lidzie i było wszystko OK?? Teraz carowi marzy się stadion na "europejskim poziomie" z widownia 1000-co osobową!!! Kto to tam będzie i za ile lat tam będzie grał. A jak za kilka lat nie Górnik, a Zagłębie, będzie reprezentować Wałbrzych na arenie ogólnopolskiej piłki? To co wtedy? Burzymy stadion na nowym mieście? Może najpierw wyremontujmy stadion na nowym mieście, a potem myśmy burzeniu tego z Białego Kamienia. Jak zwykle, biorą się od d**y strony, najpierw zburzyć, a zamian nic!!!! Jeszcze się okaże, będziemy mieli świetny team wygrywający, wszystkie mecze, ale nie będzie mógł przystąpić do rozgrywek szczebla wyższego, bo nie będzie miał obiektu, który by spełniał wymogi wyższych polskich lig!!! TERAZ JUŻ ROZUMIE, DLACZEGO UM ZMIENIŁ PLAN ZAGOSPODAROWANIA OGRÓDKÓW ZA STADIONEM NA BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE!!! Zobaczymy basen w tym miejscu ja świnia niebo!! Stadion będzie zrównany, a teren sprzedany, bo przecież jest to bardzo "atrakcyjne miejsce", pod budownictwo getta dla wybranych nowobagackich "wałbrzyszan" Pewnie są już chętni, którzy zapłacą bardzo dużo i trzeba się spieszyć by nie zrezygnowali, a ciemnemu narodowi powie się bajkę o basenie!!
~Stadion 6-03-2020 15:40
do: ~Maxx (12:52)
Nie spełnia wymogów Europejskich czyli jest mega zła infrastruktura, w pewnym momencie wejdzie nadzór budowlany i zamknie stadion ! np. z powodu tunelu prowadzącego na murawę, który jest za wąski według norm i przepisów. TAK TO JEST JAK NIE MA SIĘ POJĘCIA a się komentuje.
~Testo 6-03-2020 12:57
Zmienić gospodarza.
~Car roman 6-03-2020 13:51
Ciekawe czy stadion na nowym mieście będzie spełniał wymogi? romek przestań się kompromitować!
~Szełemej musi odejść 6-03-2020 14:02
Za "komuny" w Wałbrzychu na 1000 osób był stadion w każdej dzielnicy. I kina były. Trzy odkryte baseny . Dzisiaj mamy doktora za prezydenta i niczego oprócz długów nie ma i nie będzie. Ten typ nie nadaje się do rządzenia miastem .
~JArosław 32 6-03-2020 14:16
do: ~Szełemej musi odejść (14:02)
Ech,za komuny to było!! i komu to przeszkadzało?nierobom z ;S; na hałdach miały być pola golfowe;i co? ni ma?To może popytajcie tych ;cwaniaków; którzy zniszczyli miasto; pewnie ich znacie; zbierają podpisy poparcia pewnego kandydata.
~nic nie ginie 6-03-2020 14:26
do: ~JArosław 32 (14:16)
czy mówisz o tych co rządzili miastem, rozkradli pieniądze na 1-szą obwodnicę i nikt nie poszedł siedzieć, czy może o tych produktach marketingowych, a nie władzach, co to kupowali głosy za wino? O Grzymajle nie mówię, bo tyle miał on wspólnego z Solidarnością, co świnia z niebem.
~Stadion 6-03-2020 15:45
do: ~Szełemej musi odejść (14:02)
Dzisiaj te cwaniaki co rozpier*dolili Wałbrzych na wszystkie części, to jeden zasiada jako prezes na Strefie to m.in. Sosiński specjalista od sportu i szkolnictwa w Wchu. Drugi specjalista to Bartolik od budynków, za ich kadencji zniszczono cały Wałbrzych łącznie z komunikacją, nie przeprowadzono ani jednego remontu.
~nic nie ginie 6-03-2020 14:09
Ten Rachwalski to ten troll t-shirtowy ? Już dawno powinien wylecieć za oszołomstwo na zbity pysk, z pracy opłacanej z publicznych pieniędzy. Szełemej musi wiedzieć, że jeśli temat zszedł z mediów, to i tak ludzie pamiętają komu żyruje on takie zachowania. Bije to w niego.
~RP 6-03-2020 14:21
Szełemej musi odejść -jesteś młody i nie wiesz jak za komuny było,najpierw zapytaj starszych a potem pisz.
~Szełemej musi odejść 6-03-2020 17:24
do: ~RP (14:21)
Pamiętam dobrze nawet J.W Stalina. Ot co. Ale takiej niegospodarności jak przez ostatnie 30 lat trudno nie zauważyć. Nikt za nic nie odpowiada. Bo państwowe.
~nic nie ginie 6-03-2020 21:23
do: ~RP (14:21)
kolego, ani nie jestem młody, ani nie wypowiadam się kto powinien rządzić miastem. Stwierdzam jedynie jakie są skutki polityczne z tego zaniechania.
~:) 6-03-2020 14:50
Dobry pomysł, uzupełni do ofertę Aqua Zdorju. Popieram! Pilki w tym mieście na przyzwoitym poziomie, który by przyciągał więcej jak 500 widzów nie będzie przez najbliższe 50 lat, więc Orliki i inne pozostałe boiska wystarczą dla miłośników pipki kopanej. Inwestować w koszykówke, siatkówkę! Że historia.... Owszem, stadion ten pamięta piękne czasy, jest cudnie położony, ale wszystko się zmienia i w miejsce starego powstanie coś innego, lepszego!
~v7 6-03-2020 15:09
"Stadion przy Ratuszowej nie spełnia wymogów" dobry tekst dla lemingów. Legnica miała stadion taki, że każdy mieszkaniec Wałbrzycha mógł się pośmiać, przebudowali i teraz pośmieją się z nas. Wiele stadionów w Polsce nie spełniało wymogów, ale nikt tam nie wpadł na pomysł, żeby ze stadionu zrobić basen, a z rudery na NM stadion dla 1000 osób. Wymogów to nie spełnia nasza hala pod koszykarzy, bo ma zbyt małą liczbę miejsc siedzących w przypadku gry w europejskich pucharach, ale jak mówi prezydent, wszyscy podziwiają naszą halę i ma najlepsze rozwiązania dla niepełnosprawnych, to brzmi tak jak bajka o tym, że najlepiej dystrubujemy środki z UE, szczególnie te na Starej Złomiarni, super dystrybucja i inwestycja. Aqua bez niecki zewnętrznej to bubel, a nie nowoczesny projekt. Basen powinien być na Rusinowie, ale zamknięty bo przeciekał, taaa spęd trzeba było zrobić na Aqua, to się wszystkie baseny pozamykało i zamiast parę zł na remont, teraz się zrobi nowy w miejsce stadionu za grube mln. A co nie stać nas na fanaberię, drzewa się z Niemiec sprowadzało, granit do rynku ze Skandynawii, to i basen zrobimy w miejsce stadionu, wyrzuci się krzesełka, zaleje wodą i będzie cacy
~Stadion 6-03-2020 15:54
do: ~v7 (15:09)
Rozumiesz debilu co to są wymogi ? wchodzi nadzór budowlany i sprawdzają np. tunel który prowadzi na murawę, stwierdzają że jest za wąski i niski i koniec. Stadion zamykają. Podobnie jest w mieszkaniach, drzwi musisz mieć szersze niż 70 bo inaczej tego nie uwzględnią, takie jest prawo. Twoi koledzy Sosińki zajmujący się sportem w Wałbrzychu jako prezydent, mógł budować remontować. Teraz wszyscy płaczecie i cwaniakujecie, a gdzie byliście wcześniej że do ruiny wszystko doprowadziliście ?
~v7 6-03-2020 16:44
do: ~Stadion (15:54)
Ile razy powtarzać, że ani Sosiński, ani Bartolik nie byli prezydentami miasta, to tylko nic nieznaczące stołki, rządzi prezydent i większość w radzie, tam są zatwierdzane decyzje, oczywiście to wiesz, ale pier... głupoty. Mln poszły na głupoty, typu SK, barierki, ławeczki, a teraz nie ma na modernizację stadionu, to wymyślili lepszy projekt basen. Pisanie, że tunel, nie spełnia wymogów, człowieku wiesz ile wad konstrukcyjnych ma chociażby galeria Victoria, lub stadion narodowy, i co działają, a nie dach nie działa, bo liberałowie spier... robotę, reszta wad zna parę osób w mieście, przy tworzeniu tych projektów i nie pier... mi o tunalach, bo jesteś żałosny.
~Histo 6-03-2020 23:12
do: ~v7 (16:44)
Bartolik i Sosiński byli prezydentami bo lizali du*pę Kruczkowskiemu, Sosiński był od sportu i szkół, Bartolik od infrastruktury mieli kompetencje, wiedzieli co się dzieje w Wałbrzychu, byliśmy w UE nawet nie postarali się o dofinansowania na nic.
~olo 6-03-2020 15:39
Przed wojną czyli za Niemca co dzielnica Wałbrzyska był basen , a teraz Polska jest i brak gospodarki wszystko rozprzedane lub zbankrutowało nie ma skąd pieniędzy brać na inwestycje typu baseny i stadiony i jest pat , jedyny sposób sie zadłużać lub liczyć na dofinansowanie UE , jest dziura w budżecie miasta i już żaden prezydent ani partia tego nie zmieni ,państwa zachodu polską rządzą a oni są nastawieni na zysk , robią na polskiej ziemi biznesy i nie płacą podatków
~Moherowy Pisior 6-03-2020 17:50
do: ~olo (15:39)
Przed wojną w domach nie było łazienek. Dlatego takie mnóstwo basenów.
~On43 walbrzych 6-03-2020 16:15
To dlaczego marny gornik gra na boisku Zaglebia Walbrzych? Czy warto inwestowac w ruine na nowym miescie? Wątpię... Tylko GKS Zaglebie Walbrzych
gornik 6-03-2020 23:42
do: ~On43 walbrzych (16:15)
Dymać GKS qrwa ale gdzie on jest ?
~hajertrzodowy 16-03-2020 7:50
do: gornik (23:42)
a gdzie psy z nowego ?
~sobieski 6-03-2020 16:25
Prace związane ze stadionem rozłożone na kilka lat. Basen w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Czyli nie ma kasy więc będziemy pozorować działania. Przecież zanim zrobią projekt to tak ze dwa lata zlecą. Później finansowanie na które w formule partnerstwa publiczo-prywatnego nikt nie pójdzie. Zrobią kosmetykę czyli wyburzenia itp.
~michał 6-03-2020 16:54
miasto stalowa wola 60 000 mieszkańców właśnie otworzyli stadion z oświetleniem i podgrzewaną murawą . miasto Wałbrzych 100 000 właśnie nie ma stadionu Nie ma sportu
~Czarek 6-03-2020 18:35
do: ~michał (16:54)
...I nawet dworca autobusowego.
~:) 6-03-2020 21:16
do: ~michał (16:54)
Po kij taki stadion skoro klubu nie ma i nie będzie. Klub piłkarski to firma która ma zarabiać od sprzedane kubka ze swoim logo po bilet na mecz jak i reklamy na skarpetkach. To górnikowi nie grozi, został zagrabiony, rozkradziony, poza tym żadna firma z regionu nie będzie finansować dziadostwa które kokazy się z 50 pijanych kibiców którzy od 40 lat nie potrafia nic innego wypowiedzieć że "cała Polska j... Śląska". Tyle w temacie, wiem prawda boli. Dawać łapki w dol:) :)
~Stadion 6-03-2020 18:16
Nie znacie się pisiaki a prezydent się zna, a więc zamknąć spróchniałe mordy! To prezydent jeździ do Brukseli i wie co to europejskość! Wszystko jest w ruinie i to nie jest wina PO, bo PO to jedyna słuszna partia, która powinna rządzić. Gdyby nie PiS to już dawno mielibyście i aquapark i stadion i wszystko to co maja Paryż Warszawa i Berlin, Jak się komuś nie podoba to co piszę to zapraszam pod empik!
~Szełemej musi odejść 6-03-2020 21:14
do: ~Stadion (18:16)
Empiku na Grunwaldzkim też nie ma. I na rogu Społem. Orbisu. GDK. Co jest? Rozpaprame drogi w całym mieście. Znikający Wałbrzych pod prezydenturą Szełemeja
~oh 6-03-2020 23:19
do: ~Szełemej musi odejść (21:14)
Dziadek znowu leków nie wziąłeś :)
~Szełemej musi odejść 7-03-2020 11:57
do: ~oh (23:19)
Dopalacze zostawiłem dla ciebie.
~Histo 6-03-2020 23:15
do: ~Stadion (18:16)
Niezła podszywka pod czyjś nick
~:) 6-03-2020 21:12
Widzę że tu większość myśli że Pan Prezydent coś "pierdnie" to tak ma być zrobione. Zapominacie ze jest rada, jest Zdik, jest nadzór itd itd......... I przede wszystkim są ustawy nadrzędne! To nie jest monarchia, to nie jest Kadafi, to nie jest Husain!!! Obwiniacie Szelemeja za wszystko, jak się da, gdzie sie da. Mądrzy za klawiatura, a gdyby doszło do spotkania face too face z nim byście mu buty wyczyścili i przeprosili ze zajmujecie niepotrzebnie czas. Jedyny facet z jajami od 50 lat tu się trafił, który przynajmniej działa a nie kradnie bo nie ma takiej potrzeby bo jest osobą majętna to i tak będziecie stekac. Wypad z tego miasta i po sprawie.
~Histo 6-03-2020 23:16
do: ~:) (21:12)
I zaorałeś patologię PiSowskich trolli tym komentarzem ! oraz debilów którzy wierzą trollom z PiSu.
~Szełemej musi odejść 7-03-2020 10:35
do: ~:) (21:12)
Nie kradnie? Pożyjemy , zobaczymy. Za to facet siedzi na 3 stołkach i czerpie niemałe pieniądze. A powiedziane jest " nikt nie może dwom panom służyć" . Facet po prostu niczego nie ogarnia w jednym czasie. Kradli mu w podległej Jednostce Oświatowej UM. miliony przez kilka lat. Pożyczki na lichwę to jego specjalność. I "propaganda sukcesu" w roli głównej ". A kardiolog też z niego mizerny. Zamordyzm wokół to jego specjalizacja.
~Ksg 23 13-03-2020 21:13
do: ~Szełemej musi odejść (10:35)
No jak ukradł to widzę że pewne źródło masz jestem ksg 23 dla zwykłych wałbrzyszan nikt nic nie zmieni może się wydurnie ale jak by więcej zarabiali to by było ok
~Jerzy Jacek Pilchowski 7-03-2020 0:16
Dożyliśmy czasów w których pan prezydent Szełemej już tylko bajdurzy i plecie głupoty na dowolnie wybrane tematy. Większa część nowych pożyczek idzie bowiem na spłacanie starych czyli możliwe będzie tylko wykopanie gdzieś dużej dziury i czekanie na to aby deszcze zapełniły ją wodą.
~Zaoranie Plichowskiego 7-03-2020 7:58
do: ~Jerzy Jacek Pilchowski (0:16)
Plichowski czy ty musisz zawsze robić z siebie starego debila ? krzyczałeś już kilka lat temu w 2016 roku że już Wałbrzych nie będzie miał żadnej inwestycji, popatrz drogi się budują, mieszkania kolejne miasto wybudowało ( nie te z Husarskiej ). Budynki remontuje, komunikacja jeździ. Jak robili Wrocławską, krzyczałeś że NASYP KOLEJOWY (!!!!) się osunie bo zrobili źle murki oporowe koło Politechniki [ no popatrz nasyp stoi do dzisiaj i jeszcze PiS drzewa wycina ]. Darłeś mordę, że Wałbrzych jest w tak w złej kondycji finansowej, że kredytu nie dostanie [ No popatrz i dostali kolejne ]. Darłeś mordę od 2015 roku, że już wjedzie komornik, pozabiera miastu wszystko [ dalej komornika nie widać, nic miastu nie zabrano ] Plichowski PIS -owcu, stare Twoje śpiewki propagandowe się nie sprawdzają !!! Robisz starcze debila z siebie, ponadto w każdym temacie STRUGASZ SPECJALISTĘ. czas może wytrzeźwieć ?
~Jerzy Jacek Pilchowski 7-03-2020 12:19
do: ~Zaoranie Plichowskiego (7:58)
Serdecznie dziękuję za wieloletnie obserwowanie tego co piszę. Zacznę od "nasyp się osunie". Faktycznie, nasyp się nie osuną gdyż wzmocniono te murki oporowe. Kosztowało to dodatkowe pieniądze ale o tym już pan nie napisał. A jeśli chodzi o wycinanie tam drzew to nie wiem dokładnie czym kierowało się PKP ale ośmielę się myśleć, że może to być spowodowane obawą, że ten nasyp znów zaczynie się osuwać. Na stoku drzewa trzymają ziemię ale są też obciążeniem i jeśli taki stok się osunie to mogłoby to grozić wykrzywieniem torowiska. A jeśli chodzi o katastrofę związaną z narastającym lawinowo zadłużeniem miasta to taka katastrofa już trwa. Jesteśmy na etapie pożyczania aby możliwe było spłacanie wcześniejszych pożyczek. P.S. Mówiłem (np., w wywiadzie dla TV Dami) oraz pisałem o tym wielokrotnie. Miasta nie bankrutuja w sposób BUM tylko stopniowo sprzedają (najczęściej za 1/2 wartości) różne swoje aktywa lub podnoszą "koszty życia w mieście" czyli różne opłaty. Czy mam przypominać co zostało zastawione i jakie opłaty wzrosły?
~Moherowy Pisior 7-03-2020 17:56
do: ~Jerzy Jacek Pilchowski (0:16)
Mylisz się, nowe kredyty są przeznaczane na spłatę odsetek od starych kredytów zaciągniętych przez Szalomeja.
~Histo 7-03-2020 3:53
Roman zgwałcił mój umysł. Nie mogę przez to spać, caly czas czuwam 24h na dobę tropiąc trolli z pisu. Uderzając w hejterskie bojówki Jarosława. Wiem że otrzymam za to nagrodę , dlatego zaoram każdego, bez litości pojadę z pis -demonami.
~ 7-03-2020 7:44
do: ~Histo (3:53)
Kolejna podszywka pod czyjś nick żenada ujadaczy z PiSu
~olo 7-03-2020 7:52
do: ~Histo (3:53)
Ale sie naćpałeś , Problem jest w tym że nie ma pieniędzy skąd brać bo np firmy zachodnie lub handel markety są zwolnione z podatków , ludzie mają prace dostają od tych firm pieniądze ale to na życie a na rozwój miasta już pieniędzy brak i zachód sie rozwija ma pieniądze na swoje inwestycje i np na emigrantów a w Polsce pieniędzy brakuje na swoich
~siostra Basen 7-03-2020 9:22
Pan Prezydent wypruwa sobie żyły, żebyście żyli dostatnio i w luksusie, a wy co? Pan Prezydent ma takie smutne oczy jak na was patrzy i dopina was finansowo. Ogarnijcie się.
~v7 7-03-2020 10:24
Nie będzie niczego, Aqua nasze POdziwiają haha a tymczasem na wiosce Ząbkowice Śląskie jest coś lepszego i jak lemingi dalej wierzymy Romanowi haha https://m.youtube.com/watch?v=2cRCMyRWW0M
~ 7-03-2020 10:30
do: ~v7 (10:24)
Nie widzę nic tutaj lepszego, za PiSu też nic tutaj nie było zapytaj Sosińskiego i Bartolika dwóch PiSowców.
~v7 7-03-2020 10:49
do: ~ (10:30)
Ząbkowice mają 15 tys mieszkańców i chociaż rurę mają na zewnątrz, my mamy 100tys i powinna być zewnętrzna niecka, tak jak ma chociażby Zielona Góra, nasz obiekt za duże pieniądze z małą halą i basenem, zwykły Bubel
~ 8-03-2020 7:40
do: ~v7 (10:49)
A my jesteśmy w Wałbrzychu, mieście gdzie PiS do spółki rozkradli wszystko. Gdzie byłeś jak PiS Sosiński z Bartolikiem władali miastem i za ich kadencji na ich oczach zniszczono Wałbrzych, nawet autobusów nie było. Tylko że PiS Sosiński i Bartolik dla stołka lizali tyłek Krukowi i cicho siedzieli.
~ 8-03-2020 8:57
do: ~ (7:40)
tak tak ujadaj dalej, pobudka w niedzielę rano i od początku hejt . Wyrazy współczucia dla rodziny, ze świrem zapewne ciężko żyć:)))
~v7 8-03-2020 11:43
do: ~ (7:40)
PiS rozkradł wszystko haha taaa bo to PiS rządzi w mieście od 89r . Czy zostało już przelane 30mln dla Budopolu z Bydgoszczy za budową Aqua, i kiedy wodociągi, których biura obsadzone przez ludzi z PO, zapłacą gminie Marciszów 50mln za wodę. A nie po co płacić, przecież jest walka z plastikiem haha
~POsrany hejter 7-03-2020 12:33
do: ~ (10:30)
Zamknij już tą mordę pierd... trollu i hejterze. Ujadasz bez przerwy. Tylko zmieniasz nicki. Jesteś nienormalny???
~Zdzisław 7-03-2020 12:14
Wyburzyć najlepiej usytuowany stadion w mieście z parkingami, boiskami treningowymi, zapleczem hotelowym, basenowym, halą sportową i siłownią? Chory sen pijanego idioty!
~Konfucjusz 7-03-2020 14:18
do: ~Zdzisław (12:14)
Debilzm jakich mało. Basen zamiast stadionu - ktokolwiek zamiast Szełemeja!
~Ratownik 14-03-2020 23:28
do: ~Konfucjusz (14:18)
Niemiec wiedział gdzie budować basen ,N.Miasto to najlepsza lokalizacja tam najmniej wieje wiatr ,co ci nasi włodarze kombinują ,za mało długów narobili ,za co oni kasę biorą , żyłki im na mózgach popękają
~olo 7-03-2020 19:15
Basen odkryty pewnie , w Polskim klimacie odkryty basen może funkcjonować lipiec sierpień i w porywach pare dni czerwiec lub lipiec , a stadion może funkcjonować cały rok bo na piłce można miliony zarobić ,przykład Lewandowski zarobił chłopak na piłce 300 mln zł lub Krychowiak 100 mln zł
~Łukasz 8-03-2020 3:23
Ja tylko chciałem się odnieść ile to by kosztowało. Żeby ten stadion doprowadzić do standardów. W całej Polsce tyle kosztuje. Albo postawić hipermarket który by finansował klub. Pomyśleć wystarczy
~Justyna 9-03-2020 16:28
Super ogromnie mnie to cieszy👏👏
~Adam 67 9-03-2020 17:49
Co to ma być za stadion piłkarski z bieżnia lekkoatletyczna trybuny daleko od boiska. Koniec piłki w Wałbrzychu . Basen będzie czyny maks dwa miesiące w roku. Co za bezmyślne decyzje.
~Pigmej 9-03-2020 18:57
Niech z czasem Górnik awansuje do II ligi. Na czym mieliby grać? Na jakimś stadioniku na 2500 miejsc? To jest kpina. Takie miasto jak Wałbrzych potrzebuje stadionu przynajmniej na minimum 8000 miejsc. Niech Szełemej poczeka do najbliższych wyborów.
~zoska 11-03-2020 13:34
Basen zewnętrzny lepiej wybudowac na Nowym Miescie. Będzie wielokrotnie taniej i nie trzeba będzie niczego burzyć. Jakiś idiota kazał już wyburzyć GDK, wystarczy.
~OspaPiS 16-03-2020 1:08
PiS i PiSiorkowaci tylko potrafia niszczyc.Najpierw “Gornik” a teraz “zaglebie”.Zaorac zoliborz kulawego i zrobi PGR PiS.Jacek hamerykan na stajennego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group