Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5469
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Basen zamiast stadionu

Piątek, 6 marca 2020, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2020, 9:04
Autor: JAZ
Wałbrzych: Basen zamiast stadionu
Fot. JAZ
Od kilku lat Centrum Sportowo–Rekreacyjne Aqua Zdrój w Wałbrzychu jest miejscem, w którym mieszkańcy miasta i okolic spędzają czas wolny korzystając z jego uroków. Biorą udział w organizowanych na jego terenie imprezach. Wałbrzyskie Aqua Zdrój zamierza wykorzystać zaistniałą tendencję, zmniejszając koszty pobytu oraz poszerzając swoją ofertę.

Prezydent Roman Szełemej oraz prezes spółki Piotr Rachwalski przedstawili plan na najbliższy okres, w którym na terenie Aqua Zdroju będzie sporo nowych rzeczy. Spotkamy się też z pewnymi zmianami.
- Na ten moment Aqua Zdrój zamierza inwestować w większą liczbę wydarzeń kulturalnych. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni koncertem ATB. Pokazał nam, jak wielki potencjał posiada to miejsce. W związku z tym zamierzamy dostosować się do potrzeb większości ludności – przedstawia swój punkt widzenia prezydent Szełemej.

W najbliższym czasie zobaczymy jednak wachlarz wielu imprez o charakterze sportowym. Jednym z ciekawszych wydarzeń będzie Gala Sztuk Walk Contender Fight Night V. Odbędą się też zawody w świecie E-Sportu, jak również Bieg Niepodległości. Nie zabraknie także Toyota Półmaraton Wałbrzych, Mistrzostw Deichmanna oraz Grand Prix w tenisie stołowym.

Obiekt czekają kolejne modernizacje. Na początku wymienione zostanie oświetlenie hali sportowej. Planowany jest montaż nowoczesnego i oszczędnego systemu oświetlenia LED. Poprawiony zostanie monitoring. Modernizacji poddany zostanie również basen i sala fitness z siłownią.
- W celu poprawy komunikacji i bezpieczeństwa planujemy zamontować specjalne furtki w szklanych bandach na głównej hali. Pozwoli to na bezpośrednie zejście z trybun na parkiet – tłumaczy Piotr Rachwalski.

Poprawa czy też modernizacja dotknie również inne obiekty, którymi zarządza Aqua Zdrój. Nową wykładzinę otrzyma znajdujący się na Piaskowej Górze Skatepark. Drobne prace remontowe zobaczymy również w Hali Lekkoatletycznej przy ulicy Chopina na Nowym Mieście.

Jednak chyba najważniejsza informacja dotyczy budowy basenu. Wkrótce zniknie stadion przy ul. Ratuszowej, a w jego miejsce powstanie letni park wodny, czyli dwa baseny z infrastrukturą. Stadion na Nowym Mieście przejmie tymczasem wszystkie zadania związane z piłką nożną.
- To perspektywa 2 lat, bo obecnie dopinane jest finansowanie tych inwestycji. Planujemy odbudowę stadionu na Nowym Mieście. To miejsce tradycyjnie jest związane z wałbrzyską piłką - mówi prezes spółki Aqua-Zdrój Piotr Rachwalski.

Stadion na ulicy Ratuszowej nie spełnia już wielu wymogów, a dostosowanie go do standardów europejskich kosztowałoby miliony złotych i stąd decyzja o jego likwidacji. Tymczasem na stadionie na Nowym Mieście jeszcze w tym roku ma zostać odnowiony budynek gospodarczo-magazynowy i wyburzony zostanie stary betonowy płot od ul. Chopina. W dalszej kolejności przewidziano remont schodów i ciągów komunikacyjnych, a także rozbiórkę starej trybuny.

Twoja reakcja na artykuł?

41
51%
Cieszy
2
3%
Hahaha
6
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
10%
Złości
23
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group