Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6166
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Bawił się cały powiat

Poniedziałek, 6 września 2021, 13:30
Aktualizacja: 13:51
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Bawił się cały powiat
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Niesamowita, radosna, pełna dobrej zabawy atmosfera towarzyszyła Gminnym Dożynkom i XVII edycji Dolnośląskiego Święta Pieroga. Msza Św. w intencji rolników, wielobarwny korowód, tradycyjne misterium chleba, tłumy mieszkańców i gości to tylko początek Czarnoborskiego Święta Plonów. Później było już tylko gwarno, wesoło i bardziej ludowo.

Prezentację misternie wykonanych wieńców dopełniło ich ośpiewanie. Komisja konkursowa w składzie: Wojciech Murdzek - Poseł na Sejm – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Marcin Gwóźdź – Poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego nie mieli łatwego wyboru. W Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec triumfowało Sołectwo Czarny Bór, na drugim miejscu podium uplasowało się Sołectwo Grzędy i Grzędy Górne, na pudło trafiło także Sołectwo Borówno. Wyróżnienia przypadły Sołectwu Witków i Jaczków. Do laureatów powędrowały bony upominkowe ufundowane przez Gminę Czarny Bór o wartości kolejno 1000 zł, 800 zł i 600 zł, a dla Wyróżnionych po 300 zł.

Do rywalizacja na Najsmaczniejsze Pierogi zgłoszono w trzech kategoriach w sumie 25 pięknie podanych kompozycji. Komisji Konkursowej w składzie: Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego, Andrzej Lipiński – Burmistrz Mieroszowa i Marek Fedoruk – Burmistrz Szczawna Zdroju, przypadło w udziale degustowanie pierogów w kategoriach Kucharze Profesjonaliści oraz Instytucje i Organizacje. Decyzja jury była następująca:

Kategoria Kucharze Profesjonaliści:

I miejsce – Pierogowa Chata z Wałbrzycha za Pierogi Letnia rozkosz (bon o wartości 800 zł)
II miejsce – Soczyste Pieczyste ze Starych Bogaczowic za Pierogi z brzoskwiniami (bon o wartości 600 zł)
III miejsce – Bar Lawenda z Boguszowa Gorc za Pierogi Zbójnickie (bon o wartości 400 zł)

Kategoria Instytucje i Organizacje:

I miejsce - Rada Rodziców w Witkowie za Pierożki szpinakowe z suszonymi pomidorami (bon o wartości 700 zł)
II miejsce – Ukn Melafir Czarny Bór za Pierożki Rarytas fit
III miejsce – Caritas Parafii w Witkowie za Pierogi dobrego serca

Komisja konkursowa w składzie - mł. insp. Arkadiusz Wojnowski – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu oraz nadkom. Grzegorz Wasilewski – Komendant Komisariatu w Boguszowie – Gorcach wyłoniła laureatów w kategorii Ekipy Amatorskie.

Wyniki były następujące:

I miejsce - Danuta Pogwizd za Pierogi jeżynowe z serem (bon o wartości 500 zł)
II miejsce - Malwina Lutkiewicz za Pierogi ruskie z miętą (bon o wartości 300 zł)
III miejsce – Małgorzata Bąk za Pierogi z kaczką (bon o wartości 250 zł)

Świętu Plonów towarzyszyła góralska nuta w wykonaniu Kapeli Janicki oraz występy zespołów ludowych. Ze sceny popłynęła muzyka i śpiew w wykonaniu witkowskiej formacji Radość oraz Zespołu Ludowego Grzędowianki. Gościnnie natomiast wystąpił Zespół Ludowy Zgoda z Chełmska Śląskiego. Do wspólnej zabawy w rytmach disco-polo zaprosił Skolim oraz najmłodszy wykonawca muzyki tanecznej WonerS, a zwieńczeniem dożynkowej zabawy był pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z Zespołem Sekret.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group