Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5442
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Będą czuwać nad bezpieczeństwem

Poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 8:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Będą czuwać nad bezpieczeństwem
Fot. KMP Wałbrzych
Już w czwartek zainaugurowany zostanie nowy rok szkolny. Kolejny też raz funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego przeprowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Do 9 września policjanci obecni będą w rejonach placówek oświatowych. Następny etap działań to pogadanki z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego nt. bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu obecnie sprawdzają stan dróg, a także prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego przy placówkach oświatowych, tak aby każdy uczeń mógł bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a po zajęciach do miejsca zamieszkania.

Od 1 września w okolicach szkół w naszym mieście oraz powiecie pojawią się dodatkowe patrole Policji. Mundurowi sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych. Właściciele firm przewozowych muszą pamiętać, że są odpowiedzialni za bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Funkcjonariusze apelują oczywiście do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół, gdzie w najbliższych dniach kontrolowana będzie prędkość pojazdów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą również, czy kierujący stosują się do przepisów dotyczących właściwego zachowania się wobec pieszych, a także czy piesi poruszają się w prawidłowy sposób na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz czy nie przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i stosują się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci będą sprawdzać również, czy kierujący, jak i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy, a najmniejsze dzieci umieszczone są w specjalnie do tego przystosowanych fotelikach. Oczywiście spodziewać można się również kontroli stanu trzeźwości kierujących.

W kolejnym etapie funkcjonariusze przygotują spotkania i pogadanki z uczniami. Mundurowi przeprowadzą rozmowy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pomogą najmłodszym poznać przepisy w teorii i praktyce.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group