Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 2075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Podgórzyn: Będą integrować się na trasie

Czwartek, 5 maja 2011, 14:25
Aktualizacja: 14:29
Autor: MDvR
Jelenia Góra/Podgórzyn: Będą integrować się na trasie
Fot. użyczone
II Karkonoski Wyścig Integracyjny odbędzie się już w najbliższą niedzielę 8 maja na trasie z Jeleniej Góry do Podgórzyna. W samo południe z Placu Piastowskiego w Cieplicach wystartują niepełnosprawni sportowcy na handbikach i rowerach tradycyjnych. Będą mieli do pokonania trasę o długości blisko 25 km z metą w Podgórzynie.

Wyścig będący I edycją Pucharu Polski w kolarstwie niepełnosprawnych zgromadzi najlepszych kolarzy z całej Polski łącznie z członkami kadry paraolimpijskiej. Tuż po nich rozpocznie się rywalizacja biegaczy, którzy sprawdzą swoje możliwości na 5 kilometrowym odcinku. Impreza jest włączona do cyklu Polska Biega 2011. Ideą Karkonoskiego Wyścigu Integracyjnego jest integracja ze sportowcami niepełnosprawnymi. Impreza będzie dobrą możliwością popularyzacji, a zarazem edukacji w zakresie sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych. To również próba przełamania barier i stereotypów dotyczących sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych.

W zawodach nie zabraknie z pewnością naszych reprezentantów, byłych zawodników START-u Wałbrzych, którzy odnosili liczne sukcesy na arenach krajowych, jak i międzynarodowych.

Dodatkową atrakcją na Placu Piastowskim będą trwające od 11:00 pokazy sprzętu policyjnego, konkursy, a także stoiska w ramach Dnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców oraz Kiermasz Kwiatów i Roślin organizowany przez Przystań Twórczą - Cieplickie Centrum Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group