Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6380
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będą karać za złe parkowanie

Niedziela, 14 sierpnia 2022, 6:48
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będą karać za złe parkowanie
Fot. KMP Wałbrzych
Piękna letnia pogoda sprzyja dalszym i bliższym podróżom. Przyjezdni, jak i mieszkańcy, chętnie wybierają się na wycieczki. Odwiedzają między innymi miejsca atrakcyjne turystycznie, a takich nie brakuje w naszym regionie. Niestety pozostawiają samochody niezgodnie z przepisami, często tamując ruch i stwarzając zagrożenie na drogach.

W każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, ale także i w samym Wałbrzychu, jest sporo miejsc, które przyciągają tak mieszkańców, jak i turystów. Niestety bardzo często okazuje się, że kierowcy nie stosują się do przepisów i parkują swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych. Ten problem szczególnie widoczny jest w Zagórzu Śląskim – dookoła Jeziora Bystrzyckiego, w Szczawnie-Zdroju – w rejonie Słonecznej Polany i dojścia do wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina, a także w Sokołowsku i Andrzejówce.

W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego. Policjanci praktycznie codziennie temu problemowi się przyglądają. Podczas zbliżającego weekendu również należy spodziewać się kontroli ze strony mundurowych.

Przypominamy, że mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. Koszt lawety to kolejnych kilkaset złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

19
34%
Cieszy
11
20%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
21
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group