Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3085
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będą kontrolować

Wtorek, 3 września 2019, 10:26
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 8:30
Autor: red
Wałbrzych: Będą kontrolować
Fot. red
Oto informacja dla Komitetów Wyborczych i Kandydatów dotycząca wskazania miejsc przeznaczonych do umieszczania materiałów wyborczych.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 13 października 2019 roku informujemy, że na terenie Miasta Wałbrzycha zostały wytypowane miejsca do nieodpłatnego umieszczania plakatów i banerów wyborczych przez zarejestrowane Komitety Wyborcze.

Informujemy, że w niewymienionych w wykazie miejscach na terenie miasta, umieszczanie materiałów wyborczych jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia!

Wszystkie Komitety Wyborcze oraz Kandydaci zobowiązani są do umieszczania materiałów wyborczych we wskazanych miejscach. Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód. Pełnomocnicy komitetów wyborczych są również zobowiązani do usunięcia materiałów w terminie 30 dni po dniu wyborów.

Stanowczo nie wyraża się zgody na umieszczanie materiałów wyborczych na mieniu gminnym, innym niż wskazanym w wykazie (m.in.: fasady budynków, bramy, ogrodzenia, słupy)!

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym:

Art. 110. § 5. Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

§ 6. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.

§ 7. Wójt postanawia o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych przez obowiązanych do tego pełnomocników wyborczych w terminie, o którym mowa w § 6. Koszty usunięcia ponoszą obowiązani.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
1
9%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group