Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 3106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Będą liczyć dziki

Piątek, 21 października 2016, 15:30
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Będą liczyć dziki
Fot. archiwum
O problemie z dzikami, które szukają pożywienia blisko skupisk ludzkich pisaliśmy wiele razy. Teraz w najbliśzy weekend Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych rozpocznie inwentaryzację dzików na terenie lasów województwa dolnośląskiego.

O dzikach, które wcale nie boją sie ludzi i podchodzą bardzo blisko domostw, informują mieszkańcy wielu dzielnic i ulic w Wałbrzychu, jak choćby - Osiedla Górniczego, Gagarina, Łącznej, Rzecznej, Wyszyńskiego, Boya-Żeleńskiego, Tunelowej, Świdnickiej, 11-go Listopada, Noworudzkiej, Żeromskiego, Ludowej. Dziki widoczne też były w kilku gminach powiatu wałbrzyskiego.

W ustalaniu całkowitej liczby dzików oraz zagęszczenia w szt./km2 na terenie województwa dolnośląskiego wezmą udział między innymi przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Państwowej Straży Łowieckiej, Państwowej Straży Rybackiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Ogólnokrajową inwentaryzację dzików zarządził Minister Środowiska w dniu 23 września br. i zostanie ona przeprowadzona do dnia 6 listopada 2016 r. na obszarze całego kraju.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group