Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 9062
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będą strajkować w Amazonie?

Piątek, 27 stycznia 2023, 11:39
Autor: red
REGION: Będą strajkować w Amazonie?
Fot. print screen
Wprawdzie poruszony temat dotyczy firmy Amazon funkcjonującej m.in. we Wrocławiu, ale informujemy o tym, gdyż z Wałbrzycha i okolic w firmie tej pracuje sporo osób.

Od 13 lipca 2022 roku pracownicy i pracownice Amazon w Polsce walczą o podwyżki, w wysokości 6 zł brutto za godzinę. Po klęsce rokowań i mediacji z firmą związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza w Amazonie rozpoczął przygotowania do akcji strajkowej.

Referenda strajkowe rozpoczęto w październiku. Udało się uzyskać wymaganą prawem frekwencję w magazynach we Wrocławiu, Poznaniu i Sosnowcu. Jednakże w grudniu Amazon odmówił zgody na przeprowadzenie referendum strajkowego w magazynie WRO5 w Okmianach. Podobna sytuacja miała miejsce 20 stycznia w Łodzi, gdzie ostatecznie referendum przeprowadzono przed budynkiem magazynu.

- Tak rażące naruszanie praw związkowych przez zatrudniającą w Polsce 20 000 osób, międzynarodową korporację wpisuje się w niebezpieczny trend ignorowania polskiego prawa pracy. Prawo do działalności związkowej, prawo do strajku, jest w Polsce gwarantowane przez Konstytucję. Dlatego, w próbie przeprowadzenia referendum strajkowego w magazynie WRO5, pracownicy i pracownice Amazona mogą liczyć na moje wsparcie - mówi Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Przed próbą przeprowadzenia referendum strajkowego odbędzie się konferencja prasowa, na której Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i przedstawicielki Inicjatywy Pracowniczej odniosą się do sytuacji naruszania praw związkowych w Amazonie.

Twoja reakcja na artykuł?

36
64%
Cieszy
5
9%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
3
5%
Złości
7
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group