Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3851
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Będzie cieplej, taniej i ładniej

Piątek, 15 grudnia 2017, 6:49
Autor: red
REGION, Walim: Będzie cieplej, taniej i ładniej
Fot. UG Walim
Trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie Sztolni Walimskich. Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu z czeskim miastem Častolovice.

CKiT wspólnie Častolovicami otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 59 133,20 euro na działania promocyjne i częściowo na modernizację właśnie pawilonu handlowego sztolni.

– Z otrzymanych środków wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwiowa w obiekcie, dzięki czemu modernizacja opłaci się podwójnie. Finansuje ją Unia, a w dodatku przyniesie ona oszczędności w przyszłości, bo wstawiane są szyby potrójne. Dotychczas mieliśmy oszklenie pojedyncze, nie trzeba chyba tłumaczyć jak mocno szyby potrójne wpłyną na ergonomie pawilonu i na oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej na potrzeby ogrzania pawilonu – przybliża zakres prac i korzyści z nich płynące dyrektor Centrum Kultury i Turystyki Paweł Brzozowski.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku pawilonu przy Sztolniach Walimskich na łącznej powierzchni prawie 55 m2, to koszt 49 tysięcy 840,31 zł.

– Dziś wymieniamy okna i drzwi, następnie przystępujemy do wymiany elektryki i systemu grzewczego, nasze zużyte grzejniki wymienimy na piece akumulacyjne (4 szt. o mocy 4 kW, 1 szt. o mocy 2 kW oraz jeden grzejnik konwektorowy o mocy 1 kW). Zamontowana zostanie również kurtyna powietrza na drzwiami wejściowymi, co uchroni przed utratą ciepła przy otwieraniu drzwi szczególnie w okresie jesienno-zimowym – dodaje Paweł Brzozowski.

To zadanie z kolei opiewa na kwotę 16 tys. 743,17 zł.

Z dofinansowania unijnego powstanie ponadto m.in. film o Walimiu w języku czeskim, polskim i angielskim, wspólna mapa Častolovic i Walimia również w języku polskim i czeskim, ulotka o Walimiu oraz film o Častolovicach oraz zrealizowana zostanie zabudowa stoiska informacji turystycznej.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group