Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6228
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będzie sypać, będzie ślisko

Piątek, 1 grudnia 2023, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Będzie sypać, będzie ślisko
Fot. KMP Wałbrzych
W najbliższych godzinach ponownie możemy spodziewać się obfitych opadów śniegu. Z uwagi na ujemną temperaturę powietrza, na drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego na pewno będzie bardzo ślisko.

Zimowa aura w weekend najprawdopodobniej ponownie da się wszystkim kierującym we znaki. Na drogach na pewno będzie bardzo ślisko. Jeżeli jeszcze nie zmieniliśmy opon z letnich na zimowe, to powinniśmy to zrobić jak najszybciej. Chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników dróg. Jeżeli spadnie większa ilość śniegu, pamiętajmy o odśnieżeniu pojazdów przed udaniem się w podróż.

Przypominamy, że niskie temperatury sprawiają, iż stosowanie letnich opon w samochodach staje się mało efektywne. Droga w przypadku nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów, przy jeździe z prędkością 50 km/h, a to z kolei może doprowadzić do wypadku. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to niezwłocznie wymieńmy opony z letnich na zimowe już dziś.

Pamiętajmy, że inną bardzo ważną kwestią jest odśnieżenie samochodu przed wyjazdem na drogę. Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiedni pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być szyby w przednich drzwiach, szyba czołowa, a także lusterka.

Zabrudzone i oblepione śniegiem nie może być także oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Śnieg zalegający również na dachu samochodu, pokrywie silnika, czy pokrywie bagażnika stwarza realne zagrożenie dla innych kierowców. Może on spaść na szybę samochodu jadącego za nami lub osunąć się na naszą szybę podczas hamowania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
19%
Cieszy
3
11%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
17
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group