Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będzie trzeci Orlik

Czwartek, 17 czerwca 2010, 19:34
Aktualizacja: 19:34
Autor: Sven
Wałbrzych: Będzie trzeci Orlik
Mariola Rząsowska, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół nr 2
Fot. Sławomir Pawlik
W Gminnym Zespole Szkół nr 2 przy ul. 11 Listopada odbyła się dzisiaj konferencja prasowa Prezydenta Piotra Kruczkowskiego.

Spotkanie zorganizowane zostało w sali gimnastycznej. Po przywitaniu przybyłych gości przez dyrektor Mariolę Rząsowską, głos zabrał Piotr Kruczkowski, który przypomniał, że mamy w mieście już trzy nowoczesne boiska, w tym dwa Orliki. W tym roku powstanie trzeci Orlik. Prace przewidziano na okres od początku lipca do połowy października.

Kompleks będzie standardowy, czyli zawierać będzie boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, trybuny, „piłkochwyty”, oświetlenie, zaplecze socjalne, monitoring, dojścia i dojazdy.

Koszt budowy obiektu to około 1 300 000 zł. Część pieniędzy pochodzi spoza budżetu gminy, 333 000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki i drugie tyle z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku zakończył się remont całej szkoły. Problemem były dodatkowe prace spowodowane katastrofą budowlaną z 2008 roku, kiedy w sali gimnastycznej zawalił się sufit. Koszt remontu placówki wyniósł 4 570 232,36 zł.

Na koniec Piotr Kruczkowski obiecał kolejne obiekty sportowe w innych dzielnicach. Była mowa o Podgórzu i Sobięcinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group