Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Betonowa posadzka wymaga odświeżenia? Sprawdź najskuteczniejsze metody renowacji

Czwartek, 27 stycznia 2022, 7:38
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Betonowa posadzka wymaga odświeżenia? Sprawdź najskuteczniejsze metody renowacji
Fot. użyczone
Betonowe posadzki, choć niezwykle wytrzymałe, nie są jednak niezniszczalne. Wraz z upływem lat i intensywną eksploatacją na ich powierzchni pojawiają się różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zostaną zaniedbane, właściciel firmy będzie musiał prędzej czy później wykosztować się na poważniejszy remont. Na szczęście istnieją metody renowacji utwardzonej nawierzchni betonowej, które są w stanie przywrócić jej dawny wygląd i właściwości.

Z czasem na betonowej powierzchni pojawiają się dziury. Posadzka zaczyna też pylić

Betonowa posadzka bez wątpienia przeznaczona jest do zadań specjalnych. Wylewa się ją wszędzie tam, gdzie każdy inny typ nawierzchni uległby szybkiemu zniszczeniu. Mowa tu między innymi o zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, magazynach czy parkingach. Betonowe podłogi muszą być niezwykle odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także na działanie czynników atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że cechuje je całkowita niezniszczalność, ponieważ z czasem mogą mogą pojawić się w nich rozwarstwienia, ukruszenia, czy wżery po kwasach. Uszkodzeniu często ulegają również szczeliny dylatacyjne posadzek. Wpływa to nie tylko na wygląd nawierzchni, ale, co istotne, również na bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Mniejsze dziury często bowiem przekształcają się sporych rozmiarów ubytki – wówczas, przy odrobinie nieuwagi, może dojść do upadku lub przechylenia regału z ciężkim towarem. Co więcej, całkowita wymiana nierementowanej i pozostawionej samej sobie podłogi może na długi czas sparaliżować pracę zakładu i okazać się niemałym wydatkiem.

Żywotność posadzki zwiększysz dzięki polerowaniu i szlifowaniu. Czym różnią się te procesy?

Co zrobić, by uniknąć tych nieprzyjemności? Jak się okazuje, nie jest to zadanie niemożliwe. O nawierzchnię w zakładzie pracy doskonale zadbają bowiem wyspecjalizowane firmy, korzystające z najnowocześniejszych metod renowacji. W tym kontekście należy wspomnieć przede wszystkim o polerowaniu oraz szlifowaniu betonu. W tym pierwszym przypadku najpierw usuwane są wszelkie uszkodzenia i zabrudzenia, a później pożądana warstwa betonu utwardzana jest impregnatami na bazie krzemianów. Całość wieńczy ostateczne polerowanie o odpowiedniej i wcześniej ustalonej intensywności. Z kolei szlifowanie poprzedza zdarcie zdegradowanej warstwy betonu i wykonanie naprawy ubytków. Usługą tą zajmuje się firma Vawnik, której ofertę możesz znaleźć na stronie internetowej: https://vawnik.com/szlifowanie-frezowanie-betonu. Później beton szlifowany jest (na mokro bądź sucho) metodą diamentową, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie gładkiej, lustrzanej powierzchni. O tym, czy posadzka w Twoim zakładzie pracy wymaga polerowania bądź szlifowania, najlepiej zdecydować w oparciu o opinię specjalistów. Firma Vawnik oferuje zarówno kompleksową renowację podłogi, jak i fachowe doradztwo.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group