Czytających: 10057

Słupsk: Bez awansu

Niedziela, 23 maja 2021, 8:49
Aktualizacja: 8:59
W decydującym piątym meczu I ligi koszykówki, Górnik Wałbrzych uległ w Słupsku Czarnym 59–83 i to zespół Czarnych awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Początek pierwszej kwarty należał do Czarnych, którzy prowadzili 8-2. Górnicy przetrwali jednak napór miejscowych i zaczęli odrabiać straty. Czarni jednak utrzymali kilka punktów przewagi i po pierwszej kwarcie było 22-17. W drugiej ćwiartce nasi dość szybko doprowadzili do remisu po 24. Później toczyła się gra kosz za kosz, choć końcówkę lepiej rozegrali podopieczni Łukasza Grudniewskiego i w efekcie do przerwy było 35-39 dla Górnika.

Niestety w trzeciej kwarcie gra biało-niebieskich się załamała. Dobrze sytuacja wyglądała do stanu 40-47. Później na parkiecie dominowali Czarni i po 30 minutach gospodarze wypracowali 7 punktów przewagi (57-50). Ostatnie 10 minut potwierdziło, że to ekipie ze Słupska należy się awans, bowiem miejscowi odjechali Górnikom z wynikiem, a bezradność naszych koszykarzy spowodowała, że ostatecznie Czarni wygrali różnicą 24 punktów (83-59).

Czarni Słupsk - Górnik Wałbrzych 83-59 (22-17, 13-22, 22-11, 26-9)

Górnik: Zywert 11, Ochońko 11, Cechniak 9 (15 zbiórek), Jakóbczyk 7, Koperski 6, Malesa 6, Bojanowski 5, Wróbel 4, Durski 0, Makarczuk 0, Ratajczak 0.