Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2613
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bez bankomatu

Niedziela, 20 sierpnia 2017, 10:10
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Bez bankomatu
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu skarżą się, że w ich najbliższym otoczeniu nie ma ani jednego bankomatu. Żeby pobrać pieniądze zmuszeni są jeździć do innych dzielnic w Wałbrzychu, gdzie bankomatów jest pod dostatkiem.

- Faktycznie, to jest spory problem. Żeby wypłacić pieniądze trzeba pojechać np. do centrum miasta, tam bankomatów jest bardzo dużo. Czasami idę do bankomatu na ul. 11 listopada, ale to jest kawałek drogi. Dlatego idąc na zakupy nawet nie zabieram ze sobą karty – mówi pani Urszula (nazwisko do wiadomości redakcji).

Z Nowego Miasta najbliżej jest do bankomatów znajdujących się przy ul. 11 listopada i ul. Sienkiewicza. Jest to spory dystans, zwłaszcza dla osób starszych. Pewną alternatywą dla mieszkańców potrzebujących wypłacić gotówkę są położone niedaleko siebie Agencja Bankowa i sklep Żabka. Ograniczeniem są jednak godziny pracy w tych miejscach, co uniemożliwia dostęp do pieniędzy przez cały dzień. Osoby wypłacające gotówkę w „Żabce” muszą mieć również na uwadze, że maksymalna kwota, jaką mogą podjąć to 500 złotych.
Pan Marek, mieszkaniec Nowego Miasta dodaje:
- Ja osobiście nie korzystam z bankomatów, ale Nowe Miasto to dość duża dzielnica. Przy głównej ulicy jest wiele sklepów, jest również szpital i szkoła. Uważam, że przynajmniej jeden bankomat powinien tu być. Dogodne miejsce na pewno też by się znalazło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group