Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bez samochodu

Wtorek, 17 września 2019, 7:38
Aktualizacja: Środa, 18 września 2019, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: Bez samochodu
Fot. organizatorzy
W tym roku obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się w Wałbrzychu 20 września.

Hasło tegorocznej kampanii "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy" – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści jakie mogą przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

W tym roku obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się w Wałbrzychu 20 września. Rozpoczynamy o godz. 10:30 na terenie STAREJ KOPALNI, gdzie będzie miała miejsce między innymi prezentacja specjalistycznych minibusów do przewozu osób niepełnosprawnych .
Podkreślając uroczysty charakter tego dnia, zorganizowana będzie parada rowerowa, która przejedzie ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA - ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa - ul. Piasta - ul. Wysockiego - Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA. Zbiórka uczestników na Placu Magistrackim o godz. 10:30. Finał akcji- Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA, ul. Wysockiego od godz. 11:30.

Atrakcje: strefa chill-out, fotobudka! W programie imprezy przewidziano m.in.: poczęstunek dla uczestników, konkursy, w tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu-zielone miasto”, prezentację - pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy artystyczne, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. „Miasto w ruchu” prezentującego skutki zatłoczenia miast, promocję komunikacji miejskiej i akcji „ Zamień wóz na bus”. Dla uczestników parady rowerowej organizator przewidział okolicznościowe koszulki!

Dążąc jednocześnie do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym w centrum miasta poszukując potencjalnych możliwości zwiększenia oraz bezpieczeństwa na drodze, zwracamy się z apelem o włączenie do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, skorzystania z alternatywnego środka transportu np. autobusu komunikacji miejskiej, roweru.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group