Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3206
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bez samochodu można się obejść

Wtorek, 25 września 2012, 6:30
Autor: opr.red.
Świebodzice: Bez samochodu można się obejść
Fot. użyczone
Pogoda dopisała uczestnikom sobotniego Happeningu Rowerowego w Świebodzicach. W promieniach słońca punktualnie o godzinie 11 z Rynku wystartowała barwna grupa rowerzystów. Honorową rundkę wokół ratusza poprowadził policyjny radiowóz, a peleton zamykał kolorowy autobus marki Ikarus.

Kolejna edycja świebodzickiego Happeningu Rowerowego to impreza organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tak jak w wielu innych miastach w Polsce ,zachęcano do jak najczęstszego korzystania z alternatywnych środków transportu – takich, jak chociażby rower czy zbiorowa komunikacja.

Na zaproszenie organizatorów, czyli Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, odpowiedziało jak zawsze bardzo wielu mieszkańców, którzy przyjechali pod ratusz na rowerach – niekiedy bardzo fantazyjnie przystrojonych.

Uczestników happeningu powitała sekretarz miasta Anna Żygadło, życząc wszystkim udanej zabawy. Impreza rozpoczęła się uroczystym przejazdem wokół ratusza i ulicami przyległymi do Rynku, a potem zabawa odbywała się na placu przed magistratem.

Było mnóstwo atrakcji: znakowanie rowerów przez policję, gry i zabawy, pokaz mody rowerowej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół. Im. S. Prosińskiego, która bardzo aktywnie włączyła się w organizację happeningu. Najmłodsi rysowali i układali herb miasta z kolorowych nakrętek po napojach, przedszkolaki z „Niezapominajki” przedstawiły teatrzyk ekologiczny.

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji była wystawa prac plastycznych, związanych z ekologicznym transportem, prezentowana w dosyć nietypowym miejscu – bo niemal 20-letnim Ikarusie, który zaparkował tuż koło fontanny. Wewnątrz można było przysiąść na przytulnych ławeczkach i obejrzeć nie tylko prace, ale także film pt. „Miasto w ruchu”, pokazujący najbardziej zatłoczone miasto na świecie – czyli Nowy Jork.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group