Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bez uprawnień

Piątek, 3 kwietnia 2020, 6:37
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2020, 9:21
Autor: red
Wałbrzych: Bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch kierujących z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami zatrzymali w miniony poniedziałek wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu.

Mieszkańcy naszego miasta poruszali się samochodami ulicami Podzamcza pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. 43-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w środku nocy – po godzinie 1:00 - na ul. Blankowej przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu. Kilkanaście godzin później – około godziny 13:30 - policjanci tej samej jednostki kontrolowali natomiast innego wałbrzyszanina na ul. Palisadowej. Obaj decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha mieli cofnięte uprawnienia do poruszania się samochodami.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień – tak jak w podanych powyżej przypadkach - kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
7
64%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group