Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4594
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez utonięć na akwenach

Piątek, 8 września 2023, 12:29
Aktualizacja: 14:20
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bez utonięć na akwenach
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci posumowali działania profilaktyczne, prewencyjne oraz informacyjne, które prowadzili od początku wakacji w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczeństwo nad wodą”. Po raz kolejny możemy być zadowoleni z efektów pracy wałbrzyskich funkcjonariuszy. W naszym mieście oraz powiecie wałbrzyskim od 24 czerwca na akwenach nie doszło do żadnego wypadku.

Mając na uwadze bezpieczeństwo małoletnich policjanci działania „Bezpieczne wakacje” rozpoczęli praktycznie już w połowie maja. Przez ponad miesiąc funkcjonariusze odwiedzali przedszkola, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe, prowadząc prelekcje oraz pogadanki w tym zakresie. Podczas spotkań mundurowi omawiali zagadnienia związane z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego nad wodą, ale także w innych miejscach wypoczynku. Mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów, przypominali jak radzić sobie podczas zdarzenia kryzysowego i do kogo zgłosić się w sytuacjach zagrożenia.

W trakcie samych wakacji funkcjonariusze przeprowadzili natomiast pogadankami z młodzieżą spędzającą czas na półkoloniach, obozach i koloniach – było ich 90 - oraz z pedagogami i opiekunami - blisko 50 takich spotkań.

Policjanci ruchu drogowego kontrolowali oczywiście stan techniczny pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wakacje, a funkcjonariusze prewencji przy wsparciu Państwowej Straży Rybackiej i Straży Leśnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprawdzali znajdujące się na naszym terenie akweny, w tym także dzikie kąpieliska, a także działające placówki wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży. Łącznie policjanci dokonali 105 takich kontroli.

W samym Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim podczas wakacji nie doszło do wypadków na akwenach podczas kąpieli (jedno takie zdarzenie miało miejsce w Zagórzu Śląskim, ale jeszcze podczas roku szkolnego), co w dużej mierze jest zasługą coraz większej świadomości mieszkańców oraz prowadzonych corocznie przez policjantów działań profilaktycznych, prewencyjnych oraz informacyjnych realizowanych z dziećmi, młodzieżą, a także osobami dorosłymi.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group