Czytających: 3888

Tychy: Bez wpływu na miejsce

Poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 8:15
Aktualizacja: 8:22
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali w Tychach różnicą 15 punktów i do fazy play off przystąpią z 2. pozycji.

Mecz w Tychach dla wałbrzyszan nie miał większego znaczenia, bowiem już przed spotkaniem było jasne, że Górnik do play off przystąpi z 2. pozycji za Sokołem Łańcut. Do przerwy spotkanie w Tychach było wyrównane, choć to gospodarze częściej prowadzili. Do przerwy GKS prowadził 37-35, co zapowiadało emocje w drugiej części. Trzecia kwarta była zła w wykonaniu podopiecznych Łukasza Grudniewskiego i tyszanie odskoczyli z wynikiem na 15 punktów i tej przewagi spokojnie bronili w ostatniej ćwiartce, by zwyciężyć ostatecznie 87-72.

GKS Tychy - Górnik Wałbrzych 87-72 (21-18, 16-17, 30-17, 20-20)

Górnik: Pabian 14, Dymała 11 (7 asyst), Niedźwiedzki 11, Ratajczak 11, Cechniak 9 (9 zbiórek), Kruszczyński 9, Jeziorowski 4, Durski 3.