Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5629
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Bezinteresowna pomoc

Wtorek, 31 maja 2022, 12:37
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
powiat wałbrzyski: Bezinteresowna pomoc
Fot. Ziemia Wałbrzyska
– Z rąk Renaty Wierzbickiej – Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, odebrałem podziękowania za pomoc rzeczową dla Lwowskiego Terytorialnego Związku Lekarskiego– Szpitala Klinicznego Planowanego Leczenia, Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej we Lwowie – mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.

W kwietniu Rada Powiatu Wałbrzyskiego jednogłośnie podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla Lwowskiego Hospicjum. Za kwotę 15 000 zł został zakupiony sprzęt i środki medyczne niezbędne dla funkcjonowania placówki. Obecnie pod opieką lwowskiego Hospicjum znajduje się 180 osób, z czego 30 osób przebywa w hospicjum stacjonarnym, natomiast 150 osób objętych jest opieką domową. W obliczu wojny na terytorium Ukrainy dostęp i możliwość zakupu niezbędnych środków medycznych ograniczone są do minimum, przez co opieka nad pacjentami jest bardzo trudna. Warto mieć na uwadze, że Hospicjum we Lwowie jest publiczne i nie pobiera opłat od swoich pacjentów, a dodatkowo przyjmuje także pacjentów z terenów na których toczą się walki, dlatego wsparcie ich działalności było szczególnie ważne. Dyrekcja Hospicjum była bardzo wzruszona i zaskoczona skalą pomocy, jaką otrzymała z Polski.

Renata Wierzbicka koordynowała zbiórkę i osobiście dostarczyła pomoc rzeczową do hospicjum we Lwowie. Cieszę się, że Powiat Wałbrzyski mógł udzielić takiego wsparcia. Dziękuję Pani Renacie Wierzbickiej za niespotykane zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy zawsze tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Renata Wierzbicka niejednokrotnie udowodniła, że bezinteresowność i dobre serce nie zna granic - mówi starosta Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group