Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3256
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czwartek, 23 lipca 2020, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2020, 6:17
Autor: red
Wałbrzych: Bezpieczeństwo ponad wszystko
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkał się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach. Zajęcia odbyły się Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu.

Wakacje w pełni. Najmłodsi robią więc wszystko, aby wykorzystać wolne dni aktywnie, co wiązać się może z wieloma niebezpieczeństwami. Ze względu na obostrzenia związane ze stanem epidemii w Polsce, w zajęciach udział wziąć mogło tylko kilkanaście osób. Policjant wałbrzyskiej komendy przypomniał dzieciom przebywającym na półkoloniach główne zasady poruszania się po drogach. Były informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów.

Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Policjant przypomniał, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także przekazał informacje nt. zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych.

W trakcie pogadanki policjant poinformował o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group