Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bezpieczna droga do szkoły

Sobota, 6 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:37
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Bezpieczna droga do szkoły
Fot. użyczone
Wraz z początkiem roku szkolnego policjanci z powiatu wałbrzyskiego prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze pełnili służbę patrolową w okolicach szkół prowadząc działania dyscyplinujące wobec uczestników ruchu drogowego w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pomimo, że obejmowały one pierwszy tydzień września, policjanci, co najmniej do końca października będą odwiedzać szkoły, przedszkola i prowadzić zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Z najmłodszymi dziećmi, szczególnie z tymi, co po raz pierwszy założyły szkolny mundurek, policjanci poruszać będą tematy dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Będą zwracać uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach nieoznaczonych i oznaczonych ( pasy, sygnalizacja świetlna). Prawidłowe poruszanie się lewą stroną /poboczem/, jeśli nie ma chodnika. Jeśli jest chodnik, to tylko po chodniku niezależnie, po której stronie jezdni się znajduje.

Policjanci wskażą miejsca, w których nie należy przechodzić na drugą stronę drogi (zakręty, wzniesienia, pagórki). Uczulą dzieci na to, czego nie powinny robić podczas przechodzenia na drugą stronę drogi (m.in. nie biegać, nie podskakiwać), skupić się na przechodzeniu. Przypominać będą o tym jak niebezpieczne mogą być zabawy w pobliżu drogi.

Ważnym elementem pogadanek będą także przepisy dotyczące prawidłowego poruszania się grupy osób. Policjanci dużo uwagi poświęcą uświadomieniu dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku, na odzieży. Przypomną także o zasadach poruszania się na rowerze, podstawowym wyposażeniu roweru i rowerzysty. Będą rozmawiać z dziećmi o pracy policjanta.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group