Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5024
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Bezpieczne dzieci

Czwartek, 1 października 2020, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 2 października 2020, 8:33
Autor: red
powiat wałbrzyski: Bezpieczne dzieci
Fot. KMP Wałbrzych
Kończy się pierwszy miesiąc roku szkolnego, a wraz z nim akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań policjanci z Boguszowa–Gorc odwiedzali znajdujące się w powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać.

Mundurowi w ostatnich dniach odwiedzili m.in. Publiczną Szkołę Podstawową w Mieroszowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz Publiczną Szkołę Podstawowa nr 5 w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze opowiadali, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa powinni uważać najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Przekazali między innymi podstawowe informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi mundurowi przedstawili zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Przeprowadzali również ćwiczenia praktyczne.

„Bezpieczna droga do szkoły” była pierwszym etapem działań wzmożonych w tym zakresie, gdyż teraz rozpocznie się akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Dlatego też przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group