Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2571
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczne ferie z wałbrzyską policją

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 stycznia 2015, 9:00
Autor: opr.red.
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Jutro rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Wałbrzyska Policja, jak co roku przypomina kilka zasad bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Większość dzieci niestety pozostanie w domach. W takich wypadkach nieodzowne staje się przypomnienie zasad bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się nasze dzieci podczas zabaw w domu i na podwórku. Jedną z metod może być spisanie przez rodziców i dzieci reguł obowiązujących w określonych sytuacjach, na przykład :

- rozmowy z obcym człowiekiem,
- nieznajomy przed drzwiami mieszkania podczas nieobecności rodziców
- przyjmowanie słodyczy i prezentów od obcych, nieznanych osób;
- zabawa w lekarza prawdziwymi tabletkami z domowej apteczki.

Musimy pamiętać, że zasady te obowiązują nie tylko maluchy, ale również nastolatków. Pogoda jak na razie, zachęca raczej do spędzania czasu w domu, przed komputerem. Zwracajmy uwagę na to, jakie strony odwiedzają nasze pociechy i z kim nawiązują komputerowe znajomości. Ale pogoda może się zmienić. Pamiętajmy aby przypomnieć naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa zabaw zimowych. Zjeżdżanie z górki na sankach może być bardzo niebezpieczne. Zwróćmy uwagę, aby zjazd z górki nie zakończył się na jezdni, parkingu, betonowej ścianie budynku czy drzewie. Zadbajmy również, aby amatorzy ślizgania się po lodzie mogli skorzystać z lodowisk przygotowanych na podwórkach czy boiskach szkolnych. Pamiętajmy, że ślizganie się na zamarzniętych zbiornikach wodnych może zakończyć się tragedią. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na narciarskich stokach obowiązuje przepis dotyczący używania kasków ochronnych przez dzieci i młodzież. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Wałbrzyscy policjanci pomyśleli także o bezpieczeństwie na drogach. Bezpieczeństwie osób wyjeżdżających na zimowy wypoczynek autokarami. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu, będą tradycyjnie już, jak co roku kontrolować na prośbę zainteresowanych takie pojazdy. Należy jednak chęć kontroli zgłosić telefonicznie odpowiednio wcześniej – dzień lub dwa ( na numery: 997 lub 74 842-04-20).

Policjanci wałbrzyskiej drogówki obecni będą również na drogach całego powiatu. Będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Kontrolować będą stan trzeźwości kierujących jak i stan techniczny pojazdów. Niestety doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że wielu wsiada za kierownicę „na podwójnym gazie”. Takie zachowania stwarzają realne zagrożenia nie tylko dla samego kierowcy, ale osób podróżujących z nim, jak i innych użytkowników dróg.

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2014r.” wałbrzyscy policjanci spotkali się z uczniami szkół powiatu wałbrzyskiego. W czasie spotkań przypomniano zasady bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się nasze dzieci podczas zabaw w domu i na podwórku.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group