Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2088
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczne wakacje

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Niedziela, 21 czerwca 2020, 8:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 8:48
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Rozpoczynamy działania „Bezpieczne wakacje”. Wałbrzyscy policjanci przypominają jak powinniśmy zachować się, aby uniknąć tragedii podczas korzystania z basenów, czy też wyjeżdżając nad jezioro lub morze. Pamiętajmy, że w okresie letnim powinniśmy spodziewać się także gwałtownych burz, które mogą spowodować zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia. Warto więc zadbać o własne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, aby będąc nad jeziorem, morzem, czy też innym akwenem zadbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich. Kiedy mamy pod opieką dzieci, starajmy się je kontrolować, w taki sposób aby nie stracić ich z oczu. Podczas pływania zakładajmy naszym najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na wodzie.

Nie korzystajmy z dzikich plaż. Stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu. Jest on główną przyczyną tragicznych wypadków. Korzystajmy z pięknej pogody w sposób bezpieczny, gdyż każde nieodpowiedzialne zachowanie może się skończyć dla nas kalectwem lub nawet śmiercią.

Nie wchodźmy szybko do wody, gdy jesteśmy mocno rozgrzani. Grozi to szokiem termicznym lub omdleniem. W sytuacji, w której złapie nas skurcz nie panikujmy, a okrzykiem wezwijmy pomoc. Ratownik na pewno udzieli nam szybkiej interwencji.

Jeżeli natrafimy na gwałtowną burzę, nie szukajmy schronienia pod drzewami lub innymi wysokimi elementami infrastruktury drogowej. Gdy burza zaskoczy nas podczas jazdy samochodem, zatrzymajmy pojazd w bezpiecznym miejscu i nie wychodźmy z niego. Nie zbliżajmy się także do linii energetycznych. Może się okazać, że burza zaskoczy nas podczas kąpieli nad jeziorem. Wtedy szukajmy schronienia na brzegu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ksiegowy 21-06-2020 12:07
Ostatnio panuje terror i mania bezpieczeństwa. Nadmiar bezpieczeństwa jest społecznie szkodliwy co udowodniła historia
~Lena 22-06-2020 14:48
Tych walbrzyskich basenów czy jak będziemy odwi3dzać sąsiednie miasta?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group