Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczni czekają na finał

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 maja 2012, 16:50
Aktualizacja: 16:51
Autor: red
Fot. użyczone
Blisko 60 osób zakwalifikowało się do finału konkursu „Bezpieczny Kierowca 2012”. Ostateczna rywalizacja w VII edycji kampanii „Ekologicznie i Bezpiecznie” rozegra się w dniach 25–26 maja. W tym roku w akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty Motor Manufacturing Poland wzięło udział ponad 200 osób.

To już siódmy rok z rzędu region wałbrzyski wyróżnia się na tle Dolnego Śląska, jeśli chodzi o działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Wszystko za sprawą kampanii „Ekologicznie i Bezpiecznie” oraz konkursu „Bezpieczny Kierowca”. Prowadzą je już od 2006 roku Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty Motor Manufacturing Poland wraz z innymi partnerami. Cała kampania powstała z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna. Dzięki przemyślanej i przeprowadzonej w sposób profesjonalny akcji, każdego roku udaje się bezpłatnie przeszkolić około 200 osób. W tym roku łączna liczba absolwentów darmowych szkoleń sięga już prawie 1500!

To najlepszy dowód na to, że wałbrzyskie działania, których głównym celem jest dokształcanie kierowców, nie mają sobie równych. Dotyczy to zarówno kursów rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy.
Kilka godzin spędzonych na placu manewrowym pod wałbrzyską fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland zawsze przynosi wymierne rezultaty.
- Sprawdzenie swoich możliwości na bezpiecznym torze, daje obraz tego, jakimi jesteśmy kierowcami – mówi Piotr Starczukowski, propagator bezpiecznej i ekologicznej jazdy. - W ABJ nie pozostawiamy bez uwag, żadnego błędu. Każdy omawiamy i tłumaczymy, dlaczego i jak go eliminować.

Każdy z kursów prowadzonych w ramach kampanii „Ekologicznie i Bezpiecznie” kończy się eliminacjami do konkursu. W taki sposób w finale tegorocznej akcji rywalizować będzie blisko 60 osób. Wszystkie mają szansę dołączyć do prestiżowego grona „Bezpiecznych Kierowców”. Do tej pory Puchar Przechodni Prezydenta Wałbrzycha trafiał kolejno w ręce: Łukasza Kozłowskiego, Tomasza Wacha, Piotra Kotlińskiego, Dariusza Trembowskiego, Krzysztofa Wójtowicza i Zbigniewa Marca.

Wszystko będzie jasne już w sobotę, 26 maja pod wałbrzyską Galerią „Victoria”. Gdzie rozegra się ostateczna rywalizacja o tytuł „Bezpiecznego Kierowcy 2012”. Finałowe zmagania rozpoczną się już w piątek. Organizatorzy planują wiele atrakcji dla publiczności. Będą m.in. pokazy ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy. Nie zabraknie także wystawy samochodów oraz miasteczka ruchu drogowego.

Kto już jest „Bezpiecznym Kierowcą”?
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group