Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4768
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczniej przy szkołach

Środa, 6 września 2023, 6:41
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczniej przy szkołach
Fot. KMP Wałbrzych
Trwa pierwszy tydzień akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci zwracają szczególną uwagę na postawę kierujących oraz pieszych w rejonach placówek oświatowych. To jednak dopiero początek działań wzmożonych w tym zakresie, bo funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego do końca września prowadzić będą w szkołach pogadanki z najmłodszymi.

Na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego podczas pierwszego tygodnia akcji wzmożonej biorą udział policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Głównym celem działań jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszym w rejonach szkół. Funkcjonariusze kontrolują pojazdy przejeżdżające w okolicach placówek oświatowych. Ci, którzy przekroczą prędkość, mogą się spodziewać mandatu karnego za popełnione wykroczenie. Policjanci sprawdzają również trzeźwość kierujących oraz ich zachowanie w stosunku do pieszych oraz pieszych do kierujących.

W trakcie działań mundurowi dokonują również kontroli środków transportu, którymi dzieci i młodzież dojeżdżają do szkół oraz sprawdzają czy tzw. „stopki”, czyli osoby nadzorujące przejścia dla pieszych, posiadają do tego wymagane uprawnienia. Kolejnym etapem akcji prowadzonej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu są wrześniowe spotkania z dziećmi i młodzieżą o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Praktycznie za dwa tygodnie rozpocznie się okres jesienno-zimowy, dlatego wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Jako kierowcy pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność i nie dopuścić do omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Nie wyprzedzajmy na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nim. Oba te wykroczenia w szczególności dotyczą dróg jedno lub dwujezdniowych o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W Wałbrzychu przykładem takich dróg są ul. Armii Krajowej, ul. Kolejowa, ul. Sikorskiego, al. Podwale, ul. Wieniawskiego, czy też ul. Uczniowska.

Inne poważne naruszenia, na które powinni zwrócić szczególną uwagę kierujący to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania oraz nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem pieszemu podczas skręcania w drogę poprzeczną.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group