Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 2964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Bezpieczny Piątek” w Publicznym Gimnazjum nr 3

Sobota, 20 października 2012, 9:52
Autor: opr.red.
Wałbrzych: „Bezpieczny Piątek”  w Publicznym Gimnazjum nr 3
Fot. użyczone
Wczoraj w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu odbyło się spotkanie ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu profilaktycznego realizowanego przez tutejszą szkołę pn. „Bezpieczne Piątki” z inicjatywy koła Szkolna Formacja Obrony Cywilnej pod opieką Szczepana Dębowskiego.

Spotkanie podzielone było na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się nie tylko z podstawowymi zadaniami, przed którymi stoi Straż Pożarna, takimi jak prewencja i walka z pożarami, ale również z zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, ochrony dobytku oraz środowiska, a także usuwania skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

Poruszone zostały również tematy dotyczące środków gaśniczych i sprzętu gaśniczego – ich rodzajów, zastosowania i właściwego użycia. Całą tę część wykładu przedstawił kpt. Przemysław Szpanier. W części praktycznej uczniowie mieli możliwość obejrzeć pod nadzorem asp. sztab. Adama Rybińskiego samochody i ich wyposażenie, będące na stanie jednostki. Objaśnienia działania i funkcjonowania poszczególnych urządzeń i sprzętu poparte były pokazem praktycznym, w którym uczestniczyli również uczniowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group