Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Bezpłatna mammografia w powiecie wałbrzyskim

Sobota, 28 kwietnia 2012, 18:46
Aktualizacja: 18:47
Autor: red
powiat wałbrzyski: Bezpłatna mammografia w powiecie wałbrzyskim
Fot. organizatorzy
Między 14 a 21 maja kolejny raz można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat wałbrzyski. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:
• Boguszów-Gorce– 14-15 maja przy Straży Pożarnej, ul. Buczka 15
• Mieroszów – 16 maja przy Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 28
• Głuszyca – 17 maja w parku Jordanowskim ul. Leśna
• Jedlina-Zdrój – 18 maja przy Urzędzie Miasta, ul. Poznańska 2
• Walim – 21 maja przy Urzędzie Gminy, ul. Boczna 9

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group