Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2826
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpłatny żłobek w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 13 października 2012, 6:26
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
2 listopada 2012 r. rozpoczyna swoją działalność Integracyjny Żłobek Samorządowy nr 2 w Wałbrzychu, przy ul. Kasztelańskiej 5–7. Gmina Wałbrzych wybudowała go w ramach resortowego programu "Maluch 2012".

W okresie od listopada 2012 r. do sierpnia 2014 r. opieka w Żłobku będzie bezpłatna w związku z pozyskaniem przez Fundację Edukacji Europejskiej i Gminę Wałbrzych środków unijnych na ten cel.

Działalności Żłobka skierowana jest głównie do rodziców powracających na rynek pracy po urodzeniu lub wychowaniu dziecka. Do Integracyjnego Żłobka Samorządowego przyjmowane są dzieci wg następujących kryteriów:
a. wiek od 0,5 do 3 lat,
b. zamieszkałe na obszarze powiatu wałbrzyskiego,
c. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,
d. dzieci z rodzin, w których dzięki przyjęciu dziecka do żłobka możliwy jest powrót na rynek pracy (osoba na urlopie wychowawczym bądź osoba bezrobotna z udokumentowaną ofertą pracy lub zarejestrowana jako poszukująca pracy)
e. dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym
- w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców, spośród których przynajmniej 1 rodzic nie pracuje i posiada status osoby bezrobotnej (na podstawie oświadczenia rodzica),
f. dzieci z rodzin wielodzietnych.

Placówka na ul. Kasztelańskiej jest pierwszą w ramach projektu budowy nowych żłobków samorządowych w Wałbrzychu. W budowie są jeszcze dwa kolejne obiekty na ul. Giserskiej oraz Niepodległości. W obu przypadkach gmina otrzymała dofinansowanie na ich budowę w wysokości 655 000 zł.

Realizacja programu przyniesie w sumie 175 miejsc dla dzieci w żłobkach oraz ok. 50 nowych miejsc pracy.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group