Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Bezrobotni zarejestrują się przez internet

Niedziela, 26 maja 2013, 6:30
Autor: red
powiat wałbrzyski: Bezrobotni zarejestrują się przez internet
Fot. PAW
Od 27 maja Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu rozpoczyna internetową rejestrację osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Wszyscy rejestrujący się klienci, za pomocą przeglądarki internetowej, będą mogli wypełnić kartę rejestracyjną oraz załączyć wymagane dokumenty. Osobom korzystającym z tej możliwości zostanie wyznaczona data i godzina wizyty w urzędzie pracy, co pozwoli na załatwienie sprawy bez stania w kolejce.

Rejestracja internetowa będzie się odbywała za pośrednictwem strony: https://www.praca.gov.pl.

Osoba chcąc zarejestrować się jako bezrobotna ma do wyboru dwie metody.

Pierwszą z nich jest zgłoszenie do rejestracji w urzędzie pracy. W tym przypadku wystarczy dokładnie wypełnić formularz na stronie internetowej www.praca.gov.pl, a dokumenty przedstawić w Powiatowym Urzędzie Pracy podczas wyznaczonej wizyty. Aby skorzystać z tej formy rejestracji klient nie potrzebuje podpisu kwalifikowanego ani profilu zaufanego ePUAP. Dniem rejestracji jest data spotkania w urzędzie i złożenia oświadczenia.

Drugim ze sposobów jest rejestracja w urzędzie pracy. Wybierając ten rodzaj działania większość rzeczy zrobimy bez wychodzenia z domu, jednak musimy posiadać podpis kwalifikowany lub profil zaufany ePUAP. Podczas rejestracji, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zeskanowane dokumenty. Informacje zawarte w formularzu wraz z załącznikami klient musi podpisać certyfikatem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. W tej procedurze dniem rejestracji jest data zarejestrowania się poprzez stronę internetową. Wizyta dla osób z prawem do zasiłku wyznaczana jest w ciągu siedmiu dni, natomiast dla osób bez prawa do zasiłku - w ciągu trzech tygodni od daty rejestracji.

Na miejsce wizyty, wyznaczanej w ramach zgłoszenia do rejestracji internetowej, będzie można wybrać:

- jedno z dwóch stanowisk w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych ul. Ogrodowa 5b,

- stanowiska w oddziałach zamiejscowych w Boguszowie-Gorcach, Głuszycy, Mieroszowie i Walimiu.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group