Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bezsensowny atak na organizatorkę Brave Kids

Środa, 28 listopada 2018, 7:33
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Bezsensowny atak na organizatorkę Brave Kids
Fot. użyczone
Nieznani dotąd sprawcy podpalili drzwi wejściowe do mieszkania Magdaleny Sawickiej, która od lat zajmuje się w Wałbrzychu organizacją festiwalu Brave Kids.

Do zdarzenia doszło w niedzielę.
"W ubiegłą niedzielę próbowano podpalić nasze mieszkanie, w którym byłam obecna. Skończyło się na szczęście tylko na podpaleniu drzwi i korytarza na klatce kamienicy. A po raz kolejny pojawiła się kartka na drzwiach z tekstem o BRUDASACH !!!" - pisze wałbrzyszanka na swoim profilu społecznościowym.

Jak wspomina, w przeszłości spotykały ją i członków jej rodziny różne niezbyt miłe i sympatyczne sytuacje mające związek z organizowaniem festiwalu Brave Kids i z przyjazdem młodych ludzi z różnych stron świata do Wałbrzycha.
"Pomimo takich sytuacji zawsze starałam się reagować i nie poddawać się. Rozmawiać, tłumaczyć, wyjaśniać i też zapraszać na nasze wydarzenia. I oczywiście różne były efekty. Każdy z nas jest inny, każdy może mieć swoje zdanie czy opinię, odniesienie do jakiś tematów, spraw. Nie każdy musi lubić mnie, czy to co robię i nie każdy musi interesować się tym czym ja się zajmuję. Ale mi oraz osobom, z którymi współpracuję należy się SZACUNEK i zrozumienie. Bo jesteśmy LUDŹMI i każdy ma do tego PRAWO" - pisze Magdalena Sawicka.

Sprawa podpalenia drzwi trafiła do Policji i trwa dochodzenie.
"Przyznam, że nie potrafię zrozumieć takich zachowań. Jestem wściekła, ale też jest mi smutno i przykro, że ludzie robią takie rzeczy. Oglądamy różne historie o wojnach, konfliktach w dalekich czy bliższych miejscach na świecie, a pod nosem mamy tyle takich dziwnych sytuacji, które prowadzą do różnych problemów, konfliktów" - pisze wałbrzyszanka.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył nagrodę w kwocie 1000 złotych za wskazanie osoby czy tez osób, które stoją za podpaleniem. Jeśli wiesz kto to zrobił napisz maila na adres: omzrik@gmail.com

My również zdecydowanie potępiamy takie ksenofobiczne reakcje i mamy nadzieję, że organy ścigania dotrą do sprawców tego bezsensownego czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
16%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
11%
Nudzi
3
16%
Smuci
0
0%
Złości
10
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group