Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2847
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biała Dama rozdała nagrody po raz czwarty

Wiadomości: REGION, Walim/Zagórze Śląskie
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 7:55
Aktualizacja: 17:30
Autor: Sven
Przed rozdaniem nagród czadu dał Onyx
Fot. Krzysztof Żarkowski
Zakończył się IV Festiwal Filmów Amatorskich „Biała Dama”. W gościnnym zamku Grodno w Zagórzu Śląskim przez trzy dni trwała impreza, której kulminacją było rozdanie nagród i projekcja nagrodzonych filmów.

Festiwal to nie tylko konkurs i projekcje. Towarzyszą mu koncerty, pokazy sztucznych ogni, przedstawienia teatralne, walki rycerskie, wystawy. W tym roku zagrali i zaśpiewali: Onyx, Czerwony Tulipan, Szymon Zychowicz, Piotr Woźniak i Tomasz Lewandowski. Otwarta została wystawa obrazów Barbary Malinowskiej, Bractwo Rycerskie Zamku Grodno zaprezentowało rycerskie pojedynki, zespół Mamipuka zatańczył z ogniem. W piątek wszystkich przywitał, a w niedzielę pożegnał głogowski teatr Intermedium.

Do konkursu filmowego zostało zgłoszonych ponad trzydzieści filmów. Zakwalifikowano jedenaście: Wyspa – Grzegorza Gawrona, Wyprawa po śmierć - Moniki Gawryś, Arka - Sebastiana Grempki, The Forgotten Tales of Serenia - Daniela Sierakowskiego, Pytanie o marzenie - Jakuba Szepiro, Tory - Mikołaja Birka, Dar – Jakuba Brzękowskiego, Fotograf – Jerzego Dowgiałło, Tanantula – Karoliny Fordońskiej, Gołąb to jest fajno rzecz – Henryka Latuska, Dozorcy XXS – Anny Niedzieli. Można je było obejrzeć w trakcie piątkowego i sobotniego seansu.

Grand Prix IV Festiwalu Filmów Amatorskich „Biała Dama” zdobył film „Tory”, który powstał w 2008 roku i ma na koncie już kilka nagród. Animowany obraz, pokazujący nocną podróż pociągiem przez nasze górskie tereny.

Wyróżnienie otrzymał fabularny film „Wyspa”, opowiadający o dzieciach i ich sprawach, ale ku refleksji dorosłych.

Z roku na rok festiwal zdobywa coraz większą publiczność, można nawet mówić o stałych bywalcach. Kolejna edycja za rok, ale już dzisiaj warto zacząć szukać inspiracji do nowych dzieł.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kaśka 10-08-2010 9:08
Trójka i dziesiątka super zdjęcia
~rex 10-08-2010 15:39
Na zdjęciach widać ogromne tłumy, tak było przez cały czas? to dla kogo ten festiwal?
~reksio 10-08-2010 17:29
Jeżeli dla rexa jedynym wyznacznikiem jest liczba ludzi, to niech idzie do marketu przed długim weekendem lub świętami. Tam jest dużo ludzi, więc market jest fajny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group