Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór: Biathloniści z Czarnego Boru przywieźli worek medali

Wtorek, 4 lipca 2017, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: PAW
Amelia Jęczmieniak i Wojciech Janik zostali Mistrzami Polski w Biathlonie Letnim, a UKN Melafir Czarny Bór zdobył w sumie dziewięć medali i zajął wysokie piąte miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. Mistrzostwa rozegrano w Kościelisku.

Pierwszego dnia zawodnicy startowali w biegu indywidualnym. Medale w kategorii junior młodszy zdobyli Wojciech Janik (srebro) i Krystian Kałużny (brąz). W czwartek rozegrano biegi sprinterskie. Dzięki dobrej postawie na strzelnicy dwa pierwsze miejsca w kategorii junior młodszy zajęli zawodnicy czarnoborskiego klubu. Wojciech Janik został Mistrzem Polski, a na drugim miejscu uplasował się Mateusz Gierczyk. Drugi złoty medal dla UKN Melafir zdobyła Amelia Jęczmieniak startująca w kategorii młodziczki. Ostatni dzień rozpoczął się biegami masowymi. Wśród seniorów na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Pływaczyk. Zwieńczeniem mistrzostw były biegi sztafetowe. Brązowe medale wywalczyły sztafety juniorów młodszych, młodziczek i młodzików młodszych.

W Kościelisku startowali również zawodnicy z naszej gminy, którzy obecnie reprezentują klub AZS AWF Wrocław. Mateusz Janik, w kategorii seniorów, został Mistrzem Polski w biegu masowym oraz srebrnym medalistą w biegu indywidualnym, a Bartłomiej Filip był najlepszy w biegu indywidualnym juniorów.

Kompletne wyniki dostępne są na stronie http://biathlon.com.pl/2017/06/17/2017/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group