Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Biatloniści podsumowali sezon

Sobota, 4 listopada 2017, 8:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Biatloniści podsumowali sezon
Fot. Piotr Skomorokiewicz
U progu sezonu olimpijskiego biathlonowy UKN Melafir Czarny Bór podsumował swoje starty w poprzednim sezonie 2016/2017.

Na spotkaniu zjawiło się wielu gości, m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, władze Gminy Czarny Bór, przedstawiciele klubu, zawodnicy oraz sponsorzy. W poprzednim sezonie wiele emocji dostarczyli zawodnicy UKN-u, dlatego wiele czasu i ciepłych słów poświęcono zawodnikom i trenerom, którzy zostali uhonorowani specjalnymi nagrodami.
Kilka słów poświęcono nartorolkostradzie, wielkiej inwestycji, która niebawem zostanie zrealizowana w Czarnym Borze i z pewnością pomoże biathlonistom, nie tylko z Czarnego Boru, w poprawianiu swoich wyników na narciarskich trasach.
- Wszystkie elementy umowy są już dopięte. Lada moment ta umowa zostanie mam nadzieję podpisana. Datę podpisania oczywiście musimy ustalić z Ministerstwem i Panem Ministrem, ale jak już podpiszemy stosowne dokumenty to tę radosną wiadomością na pewno się podzielimy. To będzie piękny obiekt, i co cieszy mnie najbardziej, będzie on również użytkowany, bo zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest w naszej Gminie bardzo duże – powiedział wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Sukcesy sportowe UKN Melafir pozwalają temu klubowi na uzyskiwanie wsparcia nie tylko z dotacji gminnych, które przeznaczane są na działalność statutową klubu oraz na stypendia dla najlepszych. W ubiegłym sezonie wsparcie czarnoborski klub otrzymał również ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, które poza dotacjami na rzecz klubu ufundowało stypendia dla czterech zawodników. Sześć stypendiów przyznał również Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Środki finansowe udało się również pozyskać z budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego za projekt „Pasja łączy pokolenia, czyli i Ty możesz zostać biathlonistą” oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Klub”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group