Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bieg już w niedzielę

Środa, 26 lutego 2020, 15:31
Aktualizacja: 15:33
Autor: PAW
Wałbrzych: Bieg już w niedzielę
Fot. organizatorzy
W niedzielę, 1 marca 2020 roku o godzinie 12:00 w parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu, wystartuje po raz ósmy w naszym mieście – bieg Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Głównym organizatorem VIII edycji biegu będzie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Patronat honorowy nad imprezą objęli: poseł ziemi wałbrzyskiej, minister Michał Dworczyk – szef kancelarii Premiera RP, Grzegorz Macko – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej.

Wałbrzyski bieg jest częścią ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. Główną ideą projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczpospolitej Polskiej oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Długość trasy biegu głównego wynosić będzie 1963 metry (dla uczczenia ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka, ps. „Lalek”, który zginął w 1963 roku). Drugi bieg odbędzie się na dystansie 5 km. Start na obu dystansach nastąpi wspólnie. Planowane jest także rozegranie dodatkowych biegów dla dzieci – w trzech kategoriach wiekowych: do lat 7, SP klasy 1-3 i SP klasy 4-6 (zapisy na biegi dziecięce w dniu zawodów). W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ok. 500 uczestników.

Prezes WSSE „INVEST-PARK” dr Piotr Sosiński powiedział: „Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w historii, nasza strefa jest głównym organizatorem wałbrzyskiej edycji biegu Wilczym Tropem. Impreza jest bardzo cenną inicjatywą, łączącą w sobie elementy patriotyzmu i zdrowego stylu życia. Ważną rzeczą jest tu także popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, bojownikach, którzy nigdy nie pogodzili się z sowiecką okupacją naszego kraju, utratą Kresów oraz narzuceniem Polsce systemu komunistycznego po II wojnie światowej i mieli odwagę przeciwstawić się temu z bronią w ręku. Cieszę się, że otrzymaliśmy wsparcie od naszych honorowych patronów: ministra Michała Dworczyka i wicemarszałka województwa Grzegorza Macko - to dla nas bardzo ważne. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w VIII wałbrzyskim Biegu Tropem Wilczym w dniu 1 marca 2020 r.” – podsumował dr Piotr Sosiński.

Regulamin, informacje i zapisy na wałbrzyski bieg Tropem Wilczym:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5397

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group