REGION: Bieg na Wielką Sowę za nami

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 15:08
Aktualizacja: Wtorek, 21 sierpnia 2012, 9:55
Autor: red
Międzynarodową obsadę miał rozegrany w minioną niedzielę „3. Bieg Na Wielką Sowę”.

W upalny dzień na trasie przepięknego, 9-kilometrowego biegu górskiego stanęło niemal 200 zawodników i zawodniczek, w tym sportowcy z Polski, Białorusi, Czech, a nawet Kenii. To właśnie obcokrajowcy nadawali ton rywalizacji i osiągnęli najlepsze wyniki podczas zawodów.

Trasę biegnącą z uroczo położonej „Harendy” w Ludwikowicach Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy najszybciej pokonał Białorusin Ilya Slavenski, notując czas 37 minut i 31 sekund. Nieco ponad pół minuty po nim licznie zgromadzona na Wielkiej Sowie publiczność powitała na mecie reprezentanta Kenii – Bena Cheboi. Trzecie miejsce zajął Dariusz Kruczkowski, biegnący w barwach klubu TS Regle Szklarska Poręba.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Polka – Dominika Wiśniewska – Ulfik reprezentująca barwy RMD Montrail Team /SKB Kraśnik, na drugim miejscu uplasowała się również nasza rodaczka Dominika Stelmach reprezentująca klub Puma Running Team, a trzecią lokatę zajęła Kenijka Winny Jepkovir.

Nagrodami dla najlepszych pięciu zawodników i zawodniczek w kategorii Open były gratyfikacje finansowe oraz pamiątkowe puchary, kwiaty i upominki. Najszybszy mężczyzna i najszybsza kobieta otrzymali także puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.

Tegoroczny, trzeci „Bieg Na Wielką Sowę” był także areną rozgrywanych Mistrzostw Polski Weteranów w Biegu Górskim. Przypomnijmy, że do grona weteranów zaliczani są zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. W tej kategorii rywalizowało 130 sportowców z naszego kraju, a medale i tytuły Mistrzów Polski wręczane były łącznie w 16 kategoriach wiekowych (6 kategorii kobiet i 8 kategorii mężczyzn). Warto odnotować fakt, iż z roku na rok „Bieg Na Wielką Sowę” zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród biegaczy, zarówno dzięki malowniczo położonej trasie, jak i bardzo dobrze ocenianej organizacji. W tym roku udział w imprezie zgłosiło 230 osób, jednak zapowiadany tego dnia upał (pond 30 stopni) wystraszył część z nich. Ci, którzy zdecydowali się na bieg, po zakończeniu zmagań chętnie korzystali z uroków basenu na terenie CRK „Harenda”.

W trakcie ceremonii zakończenia odbyło się także losowanie kilkudziesięciu nagród ufundowanych przez sponsorów, wśród których znalazł się m.in. wyjazd na Lazurowe Wybrzeże, weekendowe pobyty w hotelach i pensjonatach Gór Sowich, czy ubrania i akcesoria sportowe.

Organizator tegorocznego „3. Biegu Na Wielką Sowę” – Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wsparły organizację zawodów. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w imprezie.