Region: Bieg na wieżę kościoła w Bielawie z udziałem wałbrzyszan

Niedziela, 22 lipca 2012, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2012, 7:49
Autor: opr.red.
Sobotniego ranka, korespondencyjnie do treningu w ramach wałbrzyskiej akcji Biegaj–Zapobiegaj, odbył się bieg na wieżę kościoła w Bielawie.

Jest to IV edycja bardzo ciekawej imprezy. Wieża ma ponad 100 metrów i jest trzecim najwyższym takim obiektem w kraju. Biegacze mieli do pokonania ponad 300 wąskich, wachlarzowych schodów. Doskonałą formę pokazała Justyna Oleksy, prowadząca sobotnie zajęcia w ramach akcji Biegaj-Zapobiegaj. Wygrała w kategorii open kobiet z czasem 1:31 minut.

W kategorii open mężczyzn całe podium zajęli lekkoatleci z Czech, obecnie specjaliści w bieganiu po schodach. Jedynie 13 sekund dzieliło od zwycięstwa uczestnika naszych sobotnich treningów, Piotra Hollego, który zajął 5. miejsce. Na 7. miejscu zameldował się 17-letni kolarz górski KKW Jama Wałbrzych - Łukasz Szymczuk tracąc do zwycięzcy 15 sekund.

Warto wspomnieć również o innych zawodnikach z Wałbrzycha, którzy zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach. Byli wśród nich uczestnicy akcji Biegaj-Zapobiegaj Marcin Pachota i Andrzej Kluba oraz zawodnicy SRS Dęby Wałbrzych.

Poniżej link do wyników:

Dzisiaj również w Bielawie zostanie rozegrany 10 kilometrowy Bieg ulicami Bielawy, na którym wystąpią wałbrzyscy biegacze.

W każdą sobotę o 9:30 przy Hali Lekkoatletycznej, ul. Chopina 1- odbywają się bezpłatne treningi pod okiem specjalistów Zajęcia prowadzą Justyna Oleksy i Roman Magdziarczyk gwarantujący profesjonalizm i wesołą atmosferę, w myśl powiedzenia „biegać każdy może”.

Na sobotnich zajęciach, przygotować się można do XIII Półmaratonu Wałbrzych, którego start wyznaczono 29 sierpnia na wałbrzyskim Rynku. Organizatorzy- OSiR Wałbrzych i UM Wałbrzych zapraszają do zapisów na stronie internetowej: