Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4691
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bieg Tropem Wilczym w Wałbrzychu

Niedziela, 4 marca 2018, 14:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 marca 2018, 8:27
Autor: red.
Wałbrzych: Bieg Tropem Wilczym w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" dzisiaj w Wałbrzychu odbył się bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Była to już IV wałbrzyska edycja tego największego biegu pamięci w Polsce.

Limit startujących ustanowiono na poziomie 440 biegaczy. Bieg główny miał dystans 1963 metry - to symboliczna odległość, nawiązująca do roku w którym poniósł śmierć ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. "Lalek". Bieg główny poprzedziły biegi dla dzieci a na uczestników imprezy czekał również bieg dodatkowy na dystansie niespełna 6 kilometrów. Trasa została wytyczona na terenie Parku Sobieskiego. Każdy uczestnik, który ukończył bieg mógł liczyć na pamiątkowy medal.

W biegu Tropem Wilczym na obu dystansach prowadzona była klasyfikacja, osobno dla kobiet i mężczyzn. Jednak bardziej niż zajęte miejsce liczył się sam udział w imprezie i uczczenie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Szczegółowe wyniki, zajęte miejsca i czasy uzyskane przez poszczególnych zawodników są dostępne na stronie datasport.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group