Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biesiada Górnicza w Starej Kopalni

Środa, 3 grudnia 2014, 15:36
Aktualizacja: 15:46
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Biesiada Górnicza w Starej Kopalni
Fot. archiwum
Wałbrzyska Biesiada Górnicza po latach nieobecności ponownie wraca do swoich źródeł – na teren Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" przy ulicy Wysockiego 29. Jutro zrewitalizowany, nowoczesny obiekt otworzy szeroko swoje podwoje dla najlepszych tradycji gwareckich, stając się na nowo gospodarzem najważniejszego, górniczego wydarzenia.

Powrót "Barbórki" do Starej Kopalni to przede wszystkim hołd dla kilku pokoleń wałbrzyskich górników, którzy w ciągu dekad potrafili w tym miejscu zarówno bardzo ciężko pracować, jak i dobrze się bawić w dniu swojego święta.
W tym roku po raz pierwszy od lat wałbrzyska, górnicza tradycja otrzyma przestrzeń ekspresji godną własnego, wielowiekowego dziedzictwa.

Biesiada Górnicza, której początek zaplanowany jest na godzinę 15:30 stanowi zwieńczenie miejskich obchodów Dnia Górnika, współorganizowanych przez Gminę Wałbrzych, które rozpoczną się o godz. 12:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Aniołów Stróżów. Po Mszy - o godz. 13:30 - nastąpi kontynuacja uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego przy Alei Wyzwolenia.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group