• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Godz. 1:15
  • Imieniny: Bogny, Bogumiły, Diany, Florentyny
  • Czytających: 3668
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bilet Explore Wałbrzych odmienił turystyczne oblicze miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 kwietnia 2019, 7:33
Autor: red
Fot. Zamek Książ/facebook
Z początkiem kwietnia minęła pierwsza rocznica dołączenia do inicjatywy Explore Wałbrzych, Muzeum Porcelany. Dzięki pomysłowi miasta Wałbrzycha i spółki Zamek Książ do czterech największych atrakcji turystycznej miasta czyli Książa, Palmiarni, Starej Kopalni i Muzeum Porcelany można zakupić jedną, ważną przez cały rok wejściówkę.

Z możliwości zakupu wspólnego biletu do najważniejszych atrakcji turystycznych Wałbrzycha skorzystało przez ostatni rok prawie 6000 osób. Jest on do nabycia w każdym z czterech obiektów oraz przez internet, a dzięki tej inicjatywie turysta może zaoszczędzić 20 zł.
- Idea uruchomienia wspólnego biletu narodziła się w Zamku Książ, bo zdajemy sobie sprawę jaka odpowiedzialność wizerunkowa spoczywa na nas jako na de facto wizytówce turystycznej miasta. Bardzo się cieszę, że Stara Kopalnia od początku, a Muzeum Porcelany w ubiegłym roku, odpowiedziały na nasz apel i możemy w ten sposób ułatwić turyście zwiedzanie Wałbrzycha– wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Obok trzeciego co do wielkości zamku w Polsce czyli Książa i wybudowanej na początku XX wieku secesyjnej Palmiarni biletem Explore Wałbrzych objęte jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Jest to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w kraju, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” ( „Thorez”) i unikalny zespół nadziemnych budowli oraz trasy podziemnej, które powstało z poszanowaniem górniczej tradycji w zrewitalizowanej kopalni, której początki sięgają XVII wieku.
- Sprzedaż wspólnych biletów „Explore Wałbrzych” w zdecydowanym stopniu przyczyniła się do zwiększenia ruchu turystycznego w Starej Kopalni i naszym mieście. Możliwość zakupu jednego biletu na wszystkie atrakcje w jednym miejscu oraz niższa cena zachęcają do wyboru takiego rozwiązania przez turystów, dając możliwość spędzenia w Wałbrzychu czasu pełnego wrażeń i aktywności, tym bardziej, że każdy obiekt łączy w całość historię Wałbrzycha – wyjaśnia dyrektor „Starej Kopalni” Jan Jędrasik.

Podobny entuzjazm na temat wspólnego biletu odczuwalny jest także w wałbrzyskim Muzeum Porcelany, które posiada jedną z największych w Europie kolekcji historycznej porcelany śląskiej, jak również bogatą i starannie wyselekcjonowaną kolekcję porcelany z wiodących manufaktur europejskich.
- Muzeum Porcelany jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jedna trzecia gości dotarła do nas dzięki inicjatywie Explore Wałbrzych. To bardzo dobra wiadomość i wierzymy, że dzięki naszej współpracy turystów w Wałbrzychu będzie jeszcze więcej – mówi dyrektor Muzeum Porcelany, Jacek Drejer.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~artykuł dla naiwniaków 4-04-2019 17:16
Kolejny artykuł sponsorowany. Jeden już jest o Starej KUPAlni. "Bilet Explore Wałbrzych odmienił turystyczne oblicze miasta" - cóż za piękny propagandowy tytuł tego artykułu. Romuś jest z was dumny!!!;)
~turysta 13-04-2019 9:08
Dobrze ze po Niemcach zostało stare miasto ,palmiarnia ,kopalnie ,zamek książ , bo Polacy wybudowali przez kilka dekad tylko Podzamcze i Piaskową G a tam nie ma co zwiedzać , ale prezydent tryumfuje jak CEZAR
~RP 15-04-2019 22:57
do turysta.Mogli wybudować Pałac Kultury i Sztuki w Wałbrzychu,jak tak narzekasz daj pomysł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group