Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2167
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bilet komunikacji miejskiej kupisz przez telefon komórkowy

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 listopada 2017, 13:32
Autor: red
Fot. ZDKiUM Wałbrzych
mPay to najdłużej działający w Polsce system płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Jest sprawdzonym rozwiązaniem, które z powodzeniem działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całego kraju.

Wystarczy zainstalować darmową aplikację, aby móc błyskawicznie kupować bilety komunikacji miejskiej w każdym miejscu, 24 godziny na dobę.

W Wałbrzychu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych – czasowych 60-minutowych i 24-godzinnych. Standardowo ich ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Z uwagi na wdrożenie nowego produktu nasz Partner oferuje Państwu zakup biletu za symboliczna złotówkę. Promocja będzie obowiązywać do końca roku lub wyczerpania zapasów. Warunki uczestnictwa w promocji reguluje jej regulamin.

Z biletów za złotówkę mogą korzystać wszyscy użytkownicy mPay, którzy dokonują zakupu przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowymMasterpass, dostępnym w aplikacji mPay pod nazwą mPay Wallet. W promocji mogą brać udział posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.

JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ Z APLIKACJI MPAY?

Żeby pobrać aplikację mPay, wystarczy uruchomić w komórce przeglądarkę internetową i wpisać w niej adres www.app.mpay.pl. Inny sposób na pobranie mPay to odwiedzenie sklepu za aplikacjami Google Play lub AppStore.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji. W formularzu rejestracyjnym należy wpisać swoje dane, numer telefonu oraz adres e-mail. Każdy użytkownik ustala też swój indywidualny PIN, czyli 4-cyfrowy kod, który będzie służył do zatwierdzania wszystkich transakcji.

JAK PODŁĄCZYĆ KARTĘ PŁATNICZĄ?

Aby móc płacić kartą płatniczą za bilety, należy zarejestrować się w cyfrowym portfelu mPay Wallet. Można to zrobić na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl lub bezpośrednio w aplikacji. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Karty płatnicze”, wybrać opcję „Dodaj kartę” i wypełnić formularz potrzebnymi danymi: (wybrana przez siebie nazwa karty, jej numer i data ważności oraz kod CVC - trzy ostatnie cyfry, które zostały wydrukowane na odwrocie karty obok paska podpisu).

WERYFIKACJA KARTY

Ze względów bezpieczeństwa w aplikacji można płacić tylko kartami zweryfikowanymi. Dlatego po dodaniu karty należy zalogować się do swojego banku i sprawdzić w historii transakcji losową kwotę z przedziału od 1 do 5 zł, jaką karta została obciążona. Po wprowadzeniu kwoty w aplikacji lub na stronie internetowej karta staje się w pełni aktywna, a jej właściciel może korzystać z promocji. Obciążenie karty jest tymczasowe, co oznacza, że po zakończeniu procesu weryfikacji środki zostają automatycznie zwrócone.

JAK KUPOWAĆ BILETY ZA ZŁOTÓWKĘ?

Wystarczy uruchomić mPay w komórce, a następnie wybrać miasto i bilet w cenie od 1,10 do 5 zł. W kolejnym kroku należy wybrać mPay Wallet jako metodę płatności i potwierdzić zakup wprowadzając PIN - 4-cyfrowy kod, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja.

CZY MUSZĘ KORZYSTAĆ Z KARTY PŁATNICZEJ?

Płacenie kartą jest warunkiem udziału w promocji, ale nie jest konieczne do korzystania z mPay. Pasażerowie, którzy nie posiadają karty lub nie chcą podłączać jej do aplikacji mogą płacić za bilety środkami, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę. Można to zrobić na wiele sposobów:
- bezpłatne zasilenie tradycyjnym przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na rachunek mPay nr: 42 1750 0009 0000 0000 07111088. W tytule przelewu należy podać swój 9-cyfrowy numer telefonu.

- natychmiastowe zasilenie z konta bankowego za pośrednictwem serwisu eCard. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji oraz strony internetowej www.mpay.pl. Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.

- natychmiastowe zasilenie z karty płatniczej, dostępne z poziomu aplikacji. Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.

KONTROLA BILETÓW

Dokonanie zakupu w aplikacji jest równoznaczne ze skasowaniem biletu. Żeby go wyświetlić lub okazać do kontroli, wystarczy wejść do zakładki “Kontrola biletów”. Pasażerowie mogą wykonać tę czynność nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

DODATKOWE INFORMACJE

Szczegółową instrukcję korzystania z promocji można znaleźć na stronie internetowej: www.mpaybilety.pl. W przypadku pytań lub chęci otrzymania dodatkowych wskazówek zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta mPay (tel. +48 34 390 55 57, e-mail bok@mpay.com.pl) lub wysłania wiadomości na Facebook’u.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group