Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4156
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Biorą coraz młodsi

Wtorek, 8 grudnia 2020, 6:43
Aktualizacja: 8:55
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Biorą coraz młodsi
Fot. KMP Wałbrzych
Dziewięć osób zostało zatrzymanych w ciągu ostatnich trzech dni za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających przez policjantów z Wałbrzycha.

4 grudnia w nocy policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy legitymowali przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu 19-letniego mieszkańca naszego miasta. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Tego samego dnia – około godziny 12:00 – policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację, że do jednego z lombardów w centrum miasta trafił powierzony wcześniej 17-latkowi laptop o wartości 3 tysięcy złotych. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, a w Jedlinie-Zdroju zatrzymali młodocianego przestępcę, przy którym dodatkowo znaleźli metamfetaminę. Jego o rok starszy kolega również trafił w ręce mundurowych. Mężczyzna pomógł małoletniemu w zbyciu sprzętu elektronicznego. W mieszkaniu u 18-latka mundurowi również zabezpieczyli substancję psychotropową w postaci metamfetaminy.

W piątkowy wieczór – po godzinie 21:00 - w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej w ręce funkcjonariuszy tego samego zespołu wywiadowczego wpadł kolejny przestępca. Przy 25-letnim wałbrzyszaninie mundurowi znaleźli środki odurzające w postaci marihuany. Dzień później - po godzinie 23:00 - kolejni policjanci tej samej jednostki zatrzymali 20-latkę. Młoda wałbrzyszanka legitymowana przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu posiadała przy sobie substancję psychotropową w postaci amfetaminy.

Niedziela to kolejne zatrzymania przez funkcjonariuszy osób z narkotykami. Około godziny 16:00 ponownie wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na ul. 1 Maja podczas legitymowania 22-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego znaleźli przy nim środki odurzające w postaci marihuany, narkotyki w postaci metamfetaminy, a także 20 tabletek MDMA. Wieczorem – po godzinie 20:00 - funkcjonariusze tego samego pionu wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Piłsudskiego 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Młodociany przestępca miał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Ostatnia interwencja związana z posiadaniem narkotyków miała miejsce w niedzielę tuż przed północą na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Wywiadowcy wraz z policjantami prewencji wałbrzyskiej komendy najpierw przy 29-letnim wałbrzyszaninie znaleźli środki odurzające w postaci marihuany, a chwilę później legitymowali 16-latkę posiadającą amfetaminę oraz marihuanę. Ponadto mundurowi zatrzymali w trakcie interwencji 15-letniego mieszkańca naszego miasta, który był poszukiwany przez Wydział ds. Nieletnich Sądu Rejonowego w Wałbrzychu w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nastolatek trafił więc do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie nieletniej zadecyduje natomiast sąd rodzinny. 17-latek, który przywłaszczył sobie użyczonego laptopa, oraz paser, mogą natomiast trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group