Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5888
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biorą coraz młodsi

Wtorek, 15 lutego 2022, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Biorą coraz młodsi
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji pierwszego komisariatu podczas minionego weekendu zatrzymali w różnych częściach naszego miasta dwóch nastolatków. Jeden z nich posiadał przy sobie większe ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy, dlatego decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy.

W sobotę około godziny 19:00 funkcjonariuszy zainteresował idący al. Podwale w Wałbrzychu młody mieszkaniec naszego miasta. Mundurowi podejrzewali, że może posiadać przy sobie narkotyki, co potwierdziło się podczas wykonywanych czynności. 16-latek ukrywał w kieszeni kurtki pudełko, a w nim był woreczek z substancją psychotropową w postaci amfetaminy. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można było wykonać ponad 1110 porcji handlowych tych środków psychotropowych. W związku z popełnieniem tak poważnego czynu karalnego nieletni decyzją sądu trafił do policyjnej izby dziecka.

Przedwczoraj przed godziną 23:00 policjanci tej samej jednostki udali się na interwencję domową na Piaskową Górę. Podczas prowadzonych czynności w jednym z mieszkań okazało się, że 16-latek posiadał środki odurzające w postaci marihuany. Po zważeniu mundurowi ustalili, że można było z nich wykonać blisko 40 porcji handlowych tych narkotyków.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
6
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group