Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega

Piątek, 31 grudnia 2010, 14:07
Aktualizacja: 14:08
Autor: Sven
Synoptycy ostrzegają o możliwości wystąpienia na obszarze Dolnego Śląska niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

W Sylwestra oraz pierwszego dnia nowego roku istnieje możliwość wystąpienia opadów marznącego deszczu lub mżawki. Meteorolodzy określają zagrożenie na poziomie drugim w trzystopniowej skali. Brzmi ono co najmniej złowrogo: „Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Dla większości z nas oznacza to tylko tyle, że chodniki i jezdnie będą wyjątkowo śliskie. Oblodzone będzie wszystko co stalowe, wyłożone „kostką” nawierzchnie i kamienne schody. Zalecamy więc ostrożność wszystkim, którzy w eleganckich szpilkach lub trzewikach będą podążać na sylwestrową imprezę, nawet jeśli do przejścia jest tylko kilka metrów od taksówki do drzwi sali balowej.

W Nowy Rok ma nie tylko padać i zamarzać. Dodatkowo przewidywany jest zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach od 70 do 80 km/h. Zagrożenie z jego strony synoptycy określili jedynką, w tej samej trzystopniowej skali: „Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Życzymy dobrej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group