Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Black Metal w WOK–u

Czwartek, 20 stycznia 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:01
Autor: Sven
Wałbrzych: Black Metal w WOK–u
Fot. organizatorzy
29 stycznia 2011 roku będziemy mogli odbyć podróż w świat poezji, czarów, magii i tajemnych zaklęć znanych tylko nielicznym. Na cztery godziny sala czarna Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Białym Kamieniu zostanie zamieniona w świątynię muz. W ten magiczny i odrealniony świat wprowadzą nas między innymi zespoły: Furia, Morior Axis Ov Sudetenland, Echoes Area, Tenebrosus.

Furia to grupa, która powstała w 2003 roku w Katowicach. Obecnie jest to jeden z niewielu bardzo znanych polskich zespołów muzycznych, który koncertuje nie tylko w Polsce, ale i na zagranicznych scenach. Skład grupy: Nihil-śpiew, gitara; Sars – bass; Voldtekt - gitara i Namtar - perkusja. Furia to potężna dawka lekko depresyjnej i nihilistycznej poezji śpiewanej, okraszonej bogatym w smaczki podkładem muzycznym o niespodziewanie nowoczesnej stylistyce, który buduje specyficzny klimat właściwy dla tego zespołu. Furia zadebiutowała w 2003 roku wydawnictwem "I Spokój", w 2007 roku został wydany pierwszy pełny album "Martwa Polska Jesień", który zebrał pozytywne recenzje. Na początku 2009 roku powstał mini album "Płoń", który przyczynił się do dużej popularności zespołu, a następnie pełnowymiarowy album "Grudzień Za Grudniem".

Morior Axis ov Sudetenland to kłodzki „produkt eksportowy”, podbijający świat poezji śpiewanej od 2004 roku. Trzon zespołu stanowią: Nazirr - gitara, Speed – perkusja, Pavlah - gitara basowa, którzy w zależności od potrzeb zapraszają różnych muzyków, by wsparli ich dzieło. Jest to energetyczna mieszanka tekstów oscylujących wokół historii Ziemi Kłodzkiej i szybkiej muzyki sprawiającej, że nawet najbardziej odporni zaczynają podrygiwać już po kilku taktach.

Echoes Area istnieje od 2008 roku. Swoją muzykę określa jako Black Metal. Grają w składzie: - Eblis – gitara, śpiew, Mortalis – perkusja, Eurytmia – syntezator i Rufus – gitara basowa.

Tenebrosus pochodzi ze Świnoujścia, grają Black Metal.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00 w sobotę 29 stycznia. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 złotych i są do kupienia w WOK-u na Białym Kamieniu, Papug Pub i Pub 12%. W dniu koncertu – 20 złotych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group